Blog

Voltmetre Devreye Nasıl Bağlanır?

30 Mart 2020

Herhangi bir elektrik devresinde yer alan iki nokta arasındaki gerilimi ölçmek için, piyasada farklı model ve kalitede ölçme cihazları yer alır. Bu cihazların geneli voltmetre olarak bilinir.

Stor Perde Nasıl Takılır? Nasıl Çıkarılır?

30 Mart 2020

Diğer perde türlerinden çok daha farklı bir sistemi bulunan stor perdeler, çeşitli boyutlarda satışa sunulur. Pencere çerçevesinden daha uzun ve daha genişçe bir stor seçerseniz, risk almamış olursunuz. Pencerenizin ölçüleri ile uyumlu olan bir stor perde bulamasanız bile, istediğiniz ölçülerde kesmeniz mümkün. Perdenin üst makara alanını bir metal testereyle kesebilirsiniz. Stor perdelerin montajını kendiniz de yapabilirsiniz. Bazı elektrikli el aletleri ile bu işlemi kısa sürede halledebilirsiniz. Peki, stor perde takma ve çıkarma işlemi nasıl yapılır?

Musluk Nasıl Değiştirilir?

30 Mart 2020

Musluk sorunlarıyla karşılaşan kişiler tamirci çağırmak yerine musluğu kendileri tamir etmeyi tercih edebilir. Bu noktada internet üzerinden; damlayan musluk nasıl tamir edilir, musluk nasıl takılır ve musluk nasıl değiştirilir gibi aramalar gerçekleştirir. Aramalar sonucu karşısına çıkan yönergeler doğrultusunda tamir işlemine başlar. Musluk değişimine başlamadan önce teflon bant, takılacak musluk, kurbağacık anahtar veya ayarlı pense gibi el aletleri hazırlanmalıdır. Değişim yapacak kişi güç problemi yaşıyorsa manuel el aletlerinin yerine bu iş için elektrikli el aletleri kullanabilir. Böylece ekstra güç sarf etmeden musluk değişimi yapabilir. Eski musluğu sökmeye başlamadan önce vana kapatılır. Daha sonra musluk çevirerek çıkarılır. Takılacak musluğun giriş bölgesine yeterince teflon bant sarılır. Teflon bant musluğun su kaçırmasına engel olur. Çıkarılan yönün tersine çevirerek musluk takılır. Musluğun gövde ve bataryasının zarar görmemesi için elle söküp takmak daha iyi olur. Fakat, eski musluk pas gibi etmenlerden dolayı yerinden çıkmıyorsa bu noktada kurbağacık anahtar ya da ayarlı pense kullanmak gerekir.

Kaçak Akım Rölesi Nasıl Bağlanır?

30 Mart 2020

Kaçak Akım Rölesi Nasıl Bağlanır?

 

Elektrik tesisatının hayati önem taşıyan parçalarından biri olan kaçak akım rölesi, tesisata oluşabilecek kaçak akımını önleme noktasında önemli bir rol oynar. Peki, kurulumu uzmanlık isteyen kaçık akım rölesi nasıl bağlanır? Her şeyden önce kaçak akım rölesi bağlanırken tesisatın bağlantı özelliklerine dikkat edilmelidir. 300 mA KAR bağlantısı veya 30 mA KAR bağlantısı olmak üzere iki çeşit bağlantı tipinden söz etmek mümkündür. Her iki tür özelinde, kaçak akım rölesinin nasıl bağlandığına göz atalım.

Evde Uydu Anteni Nasıl Ayarlanır?

30 Mart 2020

Eve alınan uydu cihazını kişi kendi imkanları ile ayarlamak istiyorsa bazı temel kurallara uymak durumundadır. Evde bulunan uydu antenini basit bir cihaz kullanarak ayarlamak biraz zahmetli bir iştir. Televizyon anteninin daha iyi çekmesi için uygulanacak adımları gelin hep birlikte inceleyelim.

Bilgisayar Televizyona Nasıl Bağlanır?

30 Mart 2020

Bilgisayarı Televizyona Bağlamak

 

Teknoloji ilerledikçe, kullandığımız televizyonlar da birer bilgisayar olabiliyor. Bilgisayarlardan nasıl tarayıcı açılarak, internete bağlanıyor ya da film izleniyorsa, aynı işlemleri bilgisayarı televizyona bağlamak suretiyle de yapabilirsiniz. Bilgisayarı tv ye yansıtma konusunda birkaç yöntem mevcut. Siz de bilgisayar televizyona nasıl bağlanır diye merak ediyorsanız, rehberimiz tam size göre!

Baza Başlığı Nasıl Takılır?

30 Mart 2020

Eve yeni baza aldığınızda eğer başlığı takma ya da sökme noktasında bir ustadan yardım almak istemiyorsanız, bu işlemi tek başınıza yapabilirsiniz. Evde baza başlığın değiştirmek için bazı kurallara uyulması gerekir. Baza değişimi yapmak için ilk etapta eski baza başlığının yerinden sökülmesi gerekir. Baza başlığını takarken ya da sökerken nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine, gelin daha detaylı bir şekilde bakalım.

Avize Nasıl Takılır? Nasıl Sökülür?

30 Mart 2020

Evlerin dekorasyonunu tamamlayan avizeler salon ve odalar için olmazsa olmaz ürünlerdir. Herhangi bir ustaya ihtiyaç duymadan avize takmak için belli adımların takip edilmesi gerekir. Bu adımlardan ilki avize bağlamak için eski avizenin dikkatli bir şekilde sökülmesi gerekir. Eski avizeyi sökme işlemleri şu şekildedir:

 

  • İlk önce elektrik akımına kapılmamak için şalter indirilerek avizeye giden enerji kesilir.
  • Daha sonra, avizenin etrafındaki vidalar tornavida yardımıyla gevşetilerek sökülür.
  • Ortaya çıkan kabloların bağlantıları kontrol edilerek elektrik hattı ve avize kabloları arasında bulunan bağlantılar sökülür
  • En son işlem olarak bir pense yardımı ile kablolar ve avize arasındaki bağlantılar ayrılır ve eski avize monte edildiği yerden ayrılır.

 

Eski avize söküldükten sonra, yeni avize dikkatli bir şekilde montaj edilebilir. Avizenizi herhangi bir ustaya ihtiyaç duymaksızın nasıl takabileceğinizi detaylı olarak anlatalım.

Alçıpan Dübeli Nasıl Takılır?

30 Mart 2020

Alçıpan, hayatımızı kolaylaştıran yeni tip yapı elemanlarından birisidir. Son yıllarda kendisine giderek genişleyen bir kullanım alanı bulmuş ve neredeyse hepimizin hayatına bir şekilde girmiştir. Hafif gövdesi ve kolay montajı sayesinde alanların bölünmesinde zamandan, mekandan, paradan ve emekten ciddi şekilde tasarruf edilmesini sağlar. Alçıpan sayesinde kolayca oluşturulan ayırıcı yüzeyler, ihtiyaç bittiğinde yine aynı kolaylıkla kaldırılabilir ve mekanı yeniden istenen şekilde kullanmak mümkün olur. Alçıpan dübelinin nasıl takıldığına ve kullanıldığına daha detaylı bir şekilde bakmaya çalışalım.

Şerit LED Nasıl Bağlanır?

30 Mart 2020

Son dönemlerin en popüler dekoratif ürünlerinden birisi şerit LED ışıklandırmalardır. Günlük hayatın her alanında kullanımı yaygınlaşan şerit LED, çoğunlukla evlerde, araçlarda, ofislerde ve dükkânlarda kullanılır. Bunların yanı sıra LED ampuller, eğlence sektörünün de vazgeçilmezi haline gelmiş durumdadır. Peki, şerit LED ve LED ampul nedir?

1 2
Star Akım Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.