x
Hafta içi 14:00'e kadar verilen siparişler Aynı Gün Kargoda!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Grup Priz ve Fişler

3 4
Toplam 307 ürün bulunmaktadır.

Çoklu Prizler - Üçlü Prizler

 

Teknolojinin gelişimi ve artan elektronik eşya kullanımı, grup priz ve fiş çeşitlerine olan ihtiyacı da artırır. Fiş çelitleri erkek fiş ve dişi fiş olmak üzere ikiye ayrılır. Ayrıca, kauçuk fiş ve priz modelleri de monafaze ve trifaze olarak ikiye ayrılır. Priz çeşitleri kullanıcı beklentilerini karşılamak üzere birbirinden değişik özelliklerle donatılır. Akım korumalı priz gibi koruyucu özellikleri olan cihazlar, elektronik eşya kullanıcıları için ayrı bir değer taşır. En çok kullanılan modellerden biri de üçlü priz modelleridir. Ev, iş yeri, okul ve hastanelerde oldukça kullanılan yaygın bir modeldir. 

 

Akım Korumalı Priz Nedir?

 

Ani voltaj değişimleri şebekeye bağlı elektronik cihazlara zarar verir. Priz çeşitleri içinde özel bir yere sahip olan akım korumalı priz, cihazlara zarar verebilecek olan voltaj değişimlerine karşı elektronik cihazları korur. İçlerinde bulundurdukları ek bileşenler ve sigorta ile elektronik gürültüler ve dalgalanmalara karşı da elektronik cihazlara güvenli bir bağlantı sağlar. Akım korumalı prizleri, buzdolabı, bilgisayar, fırın, televizyon gibi cihazlarla kullanarak pahalı elektronik aletlerinizin ani voltaj değişimlerine karşı korunmasını sağlayabilirsiniz. Bu priz çeşitleri regülatör vazifesi görmez, yani voltaj değişikliklerini düzenlemezler ama cihazları yüksek voltaja karşı korurlar.

 

Cihazlarınızı Güvence Altına Alın: Akım Korumalı Priz Özellikleri

 

Akım koruyucu priz alırken bazı özellikleri göz önünde bulundurmak size avantaj sağlayabilir:

  • Priz yapımında kullanılan plastik malzemenin kalitesi bunlardan birisidir. Yüksek güç çeken cihazların prize bağlanması durumunda; plastik malzeme ısınır. Hatta düşük kaliteli malzeme eriyebilir, bu sebeple priz satın alırken kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlanan ürünleri tercih etmeniz hayati önem taşır.
  • Akım korumalı prizin maksimum güç değeri de bir diğer önemli özelliktir. Özellikle çoklu akım korumalı priz modellerinde desteklenecek (watt ile ölçülen) en yüksek güç değeri, prizin sigortası atmadan prize en fazla kaç cihaz bağlanabileceğini gösterir.
  • Joule ölçü birimi ile gösterilen ve saniyede kaç watt geçebileceğini gösteren güç değeri de önem taşır. Yüksek Joule değeri, cihazdan yüksek voltaj geçebileceğini gösterir. Dolayısıyla prizdeki yıpranmayı da geciktirir.

 

Kablo Kalabalığını Önleyin: Çoklu Priz ve Elektrik Fiş Çeşitleri

 

Kablo kalabalığını önlemek için, kablo makaraları kullanılabilir. Kablo makara fiyatlarına web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Priz modelleri sundukları farklı özelliklerle zengin bir yelpazede yer alır. Zaman ayarlı priz çeşitleri, elektrik akımının istediğiniz saat aralığında akmasını sağlarken, üçlü priz, golyat ve çoklu priz modelleri çok sayıda elektronik cihazın tek bir noktadan şebekeye bağlanmasına olanak tanır. Priz dönüştürücü çeşitleri ile elektronik cihazlar farklı ülkelerde kullanılabilir ya da yurtdışından alınan cihazlar ülkemizdeki şebekeye bağlanabilir. Anahtarlı grup priz türleri; cihazları kullanmadığınız zaman anahtarı kapatarak elektrik akımını tamamen kesmenizi sağlayan güvenli mekanizmalardır. Priz koruyucu kapakları özellikle çocuklu evler için önem taşır ve priz üstünü kapalı tutar. Yeni jenerasyon akıllı priz modelleri, kablosuz bağlantı desteği sunar ve uzaktan açma kapama imkânı verir. Öte yandan sunulan elektrik fiş çeşitleri ve elektrik fiş tipleri farklı prizlere uygun fişi seçmenizi sağlar. Kalitesiyle dikkat çeken Viko priz modelleri, Viko grup priz ve Viko akım korumalı priz çeşitleri ile farklı ihtiyaçları karşılamak üzere zengin ürün çeşitliliği sunar. Uzatma kablosu bu şekillerde gizlenebilir hale getirilebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.