x
Hafta içi 14:00'e kadar verilen siparişler Aynı Gün Kargoda!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Duy Modelleri ve Duylar

3 4
Toplam 24 ürün bulunmaktadır.

Aydınlatma elemanları arasında son derece önemli bir yere sahip olan duy, kullanım yerlerine ve amaçlarına göre çeşitli modellere ayrılır. Teknik detaylarına, kullanım yerlerine ve diğer unsurlara göre sınıflandırıldığında e27 duy, e14 duy, rustik duy, porselen duy, asma duy, ikili duy, floresan duy gibi isimler alır.

Bu adlandırma yönteminin yanı sıra üreticilerine göre duy tipleri Mutlusan duy, Cata duy, Tplast duy ve Pelsan duy şeklinde gruplandırılabilir.

 

Duy Nedir? Duylar Nerelerde Kullanılır?

Yaşam alanlarında en çok kullanılan araçların başında duylar gelir. Duy nedir sorusuna verilecek en uygun cevap ev ve işyerlerinde aydınlatma amaçlı kullanılan ampullerin takıldığı, elektrik bağlantısını yapan ve onu sabitleyen elemana verilen isimdir. Peki, E27 duy nedir? Evlerimizdeki normal kalınlıktaki ampul yuvaları E27 duy olarak adlandırılır. E14 duylar ise daha ince yuvaya sahip olup aynı ölçülerdeki ampullerin takılması amacıyla üretilir.

 

Duy Fiyatları ve Çeşitleri

Duy çeşitleri nelerdir diye sorulduğunda çoğu kişinin aklına e27 duy çeşitleri gelir. Bu duylar kullanım sıklığı bakımından diğer modellere göre çok daha yaygın şekilde karşımıza çıkar. Duyların farklı kullanım amaçlarına uygun olarak fazla sayıda montajı gerektiğinde duy çoğaltıcı kullanılması önerilir. 

Duy fiyatları belirlenirken kalite unsuru ön plana çıkar. Duyların fiyatlarını kıyaslarken yapılması gereken şey fiyatın kalite ile birlikte değerlendirilmesidir. Aksi halde sadece fiyata bakarak yapılan alışverişlerde kalite eksikliği ile karşılaşılabilir ve söz konusu olan araç elektrik malzemesi olduğundan geri dönülmez sonuçlar ortaya çıkabilir.

Duy ve benzeri elektrik malzemesi alımlarınızda Cata aydınlatma ürünlerine yer vermeniz fiyat kalite ilişkisi bakımından karlı bir alışveriş yapmanız anlamına gelebilir. Uygun fiyatlarla kaliteli ürünler almak istiyorsanız Star Akım ürünleri arasında yer alan duy çeşitleri ve diğer tüm elektrik malzemelerini inceleyebilirsiniz. Duy fiyatlarının ya da benzeri diğer malzemelerin seçiminde uygun fiyat kadar kalite arayışında olmak da güvenli kullanım için önemlidir. Yağmur duy, fişli duy, tavan duy gibi ürünlerin herhangi birini veya benzer başka ürünü satın alırken en kaliteli ürünü en iyi fiyat aralıkları ile Star Akım sayfalarında bulabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.