x
Bayram Tatili Sebebiyle Siparişler 20.06.2024 Perşembe Gününden İtibaren Kargoya Verilecektir.
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

starakim-destek-hatti.webp (38 KB)

Tavan Armatürü & Yüksek Tavan Armatürü

3 4
Toplam 111 ürün bulunmaktadır.

Evde ve iş yerinde geçilen zamanı keyfe dönüştüren, göze hitap eden ve insanda sıcak bir his uyandıran dekorasyon detayları yaşam alanlarının vazgeçilmezi. Bu vazgeçilmezler arasında yer alan tavan armatürünün, dekorasyonu gün geçtikçe artış gösteren ve karşımıza sıklıkla çıkan ürünlerden bir tanesi olduğu söylenebilir. Tavan armatürü mekanlara aydınlatma sağlarken aynı zamanda hoş görüntüler sunar. Özellikle sürekli aydınlatma ihtiyacı duyulan yerlerde tercih edilen tavan armatür göze hitap eden tasarımlara da sahiptir. Kullanılacak alana göre bu tasarımları değerlendirebilirsiniz. Siz de iş yerinizin, fabrikanızın, kurumunuzun, ev ya da merkez koridorlarınızın ya da istediğiniz herhangi bir alanın özel bir havaya bürünmesini sağlamak, bu alanlardaki aydınlatma ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılamak ve tasarruf elde etmek için dekorasyonunuzda tavan armatürü kullanabilirsiniz.

Tavan Armatürü Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Hayatlarımıza giren aydınlatma malzemelerinden sonra dekorasyonda ışıltılı değişiklikler de meydana gelmiştir. Bu değişikliklerden biri olan tavan armatürü için aydınlatma işlevinde kullanılan bir ürün olarak bahsetmek mümkündür. Tavan armatür üzerindeki lamba bağlantısında bir ya da birden çok duy mevcuttur. Duy ya da duyların yer aldığı alana armatür adı verilir. Tavan armatürü, elektrik bağlantısı sağlayan ekipmanları, güç kaynağını, reflektörü ve lens gibi detayları içerisinde barındırır. Led modül isimli dahili ışık kaynağını içerisinde bulunduran armatür ekstra bir lambaya ihtiyaç duyulmasının önüne geçer. Led tavan armatürü genellikle iş yerlerinde tercih edilir. Kullanım amacına göre bu tercihler değişiklik gösterebilir. Ancak yüksek tasarruf sunmasından dolayı kullanım alanlarının başına ofis, koridor, fabrika, sokak, plaza gibi büyük kapasiteli yerleri eklemek mümkündür. Sürekli aydınlatma ihtiyacı duyan merkezler tavan armatüründen faydalanabilir. Tasarruflu olmasının yanında aydınlık açısından da yüksek performans sağlayan tava armatür iki avantajı bir arada sunar.

Tavan Armatür Çeşitleri ve Fiyatları

Farklı tavan armatür çeşitlerinden bahsetmek mümkündür. Kullanılacak alana göre bu farklılıklar göz önüne alınmalıdır. Sensörlü tavan armatürleri, led spot armatür, yüksek tavan armatürü, normal duylu, panel armatür gibi seçenekler mevcuttur. Aydınlatma ihtiyacını en uygun şekilde karşılayan bu sistem günümüz teknolojisinin avantajlı getirileri arasında yer alır. Led spotlar ofis, okul, toplu kullanım alanları ve ev için mükemmel seçenekler sunar. Dekorasyon açısında da göze hitap etmeyi başaran tavan armatür günümüzde en çok tercih edilen isimler arasında yer alır.

Tavan armatürlerinin çeşitleri oldukça fazladır. Bu nedenle piyasada sunulan seçenekleri karşılaştırmak, malzeme ve kalite denetimi yapmak fiyat sunmak açısından önemlidir. Kullanılacak alana, ölçüsüne ve talep edilen hizmete göre tavan armatür fiyatları değişiklik gösterir. Bu nedenle sabit bir tavan armatür fiyatından bahsetmek mümkün değildir.

Tavan Armatür Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tavan armatür alırken önceliği kullanılacak alanın özelliklerine vermek gerekir. Alanın özelliklerine göre tavan armatürü seçimine gidilebilir. Işık akısı, renk sıcaklığı, etkinlik faktörü, soğutma performansı ve fonksiyon kontrolü dikkat edilmesi gereken diğer önemli hususlar arasında yer alır.

Tavan Armatür Ölçüleri

Tavan armatür ölçüleri armatürün kullanılacağı alana göre değişiklik gösterir. her alanın aydınlatma ihtiyacı farklı olacağından tek bir ölçüden bahsetmek mümkün olmaz. ofis-mağaza tipi armatürler, yüksek tavan armatürleri, iç mekan tavan armatürleri, dış ortam tavan armatürleri, sensörlü tavan armatürleri ve plastik tavan armatürleri farklı ölçülerde karşımıza çıkar. Bu ölçülendirme sisteminin yanında armatür şekillerinde de farklılık gözlemlenebilir. Panel armatür bu değişikliğe güzel bir örnek olabilir. Armatürünüzü kullanacağınız alanın fiziki koşullarını göz önüne alarak seçiminizi yapabilir, bu seçim sonrasında aydınlatma teknolojisinde yaşanan gelişmelerin konforunu rahatlıkla yaşayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.