x
Bayram Tatili Sebebiyle Siparişler 20.06.2024 Perşembe Gününden İtibaren Kargoya Verilecektir.
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

starakim-destek-hatti.webp (38 KB)

Anten Kablosu Çeşitleri

3 4
Toplam 34 ürün bulunmaktadır.

Anten Kablosu Nedir? Ne İşe Yarar?

 

Günümüzde, teknolojinin gelişmesiyle birlikte farklı teknoloilere sahip televizyonlar üretilmektedir. Televizyonlarda istenen kanalın izlenebilmesi, anten kablosu sayesinde olur. Uydu sinyallerinin alınarak televizyona aktarılmasını sağlayan anten kablosu, farklı şekillerde kullanılır. Anten kablosunun doğru bir şekilde kullanılması, televizyon izlerken ortaya çıkan görüntü kalitesini etkileyen faktörler arasındadır. Eğer anten kablosu doğru şekilde kullanılmazsa görüntüde karıncalanma ya da netlik kaybı yaşanır.

 

Anten Kablosu Nasıl Bağlanır?

 

Anten kablosu ucu nasıl bağlanır? Anten kablosunun bağlanması, oldukça basit bir işlemdir. Fakat ilk kez bağlayanlar, biraz zorluk yaşayabilir. Kablo bağlantılarında iki uç bulunur. Bu uçlardan birincisi; uydu alıcısına, ikincisi ise televizyona bağlanmalıdır. Ayrıca, kabloları televizyona ve uydu alıcısına bağlamaya yarayan demirden bir aparat bulunur. Anten kablosu ucu sayesinde kolaylıkla uydu bağlantınızı yapabilirsiniz. Anten kablosu ucu modelleri ise farklı renklerde ve kalınlıklarda satışa sunulur. Görüntüde istenen netlik yakalanana kadar bağlama işlemi kontrol edilmelidir. Fakat uydu alıcısının ya da televizyonun elektriğe bağlı olmadığına dikkat edilmelidir. Ayrıca telefon kablosu ve fiber kablo ürünlerimizi de inceleyebilirsiniz.

 

Anten Kablosu Çeşitleri

 

Anten kablosu, farklı markalar tarafından satışa sunulur. Ürünler, 1 metre ile 50 metre arasında, birbirinden farklı uzunluklara sahiptir. Yeni nesil anten kabloları, son teknolojinin ürünü olan FULL HD ya da 4K desteğine sahip sinyal kalitesindedir. Bu sayede, televizyon izlerken aldığınız performans maksimum seviyeye çıkar. Anten kablosu; TV anten kablosu ve çanak anten kablosu olarak farklı çeşitlere ayrılır. Bakırdan yapılan anten kablosu fiyatları ise değişiklik gösterir. Anten kablosu, metre fiyatı ekonomiktir. Bütçe dostu fiyatlarla istediğiniz ürüne farklı markaların ürünlerinden sahip olabilirsiniz.Tüm Erse Kablo ürünlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  Ayrıca Kamera Kablosu ürünlerimizi de inceleyebilirsiniz.

 

Uydu Anten Kablosu Prize Nasıl Bağlanır?

 

Anten kablosu, uzatma yapılarak evde ya da işyerinde yani istenen yerde kullanılır. Genellikle, iki televizyonun bulunduğu evlerde anten kablosu ek yapma işlemine başvurulur. Bu işlem yapılırken düzgün bir şekilde iki uç birbirine bağlanmalıdır. Bağlama yapılırken sıradan bant yerine elektrik bandı kullanılmalıdır. Anten kablosu ekleme yapıldıktan sonra, elektrik kaçağı meydana gelmemesi için mutlaka gereken kontroller yapılmalıdır. Prize bağlama işlemi yapılırken F Konnektör kullanılmalıdır. Sayfamız üzerinden anten kablosu fiyatı ve özellikleri incelenerek seçim yapabilirsiniz.

Anten Kablosu Metre Fiyatı

Anten kablolarının metre fiyatları içeriklerine ve markalarına göre değişkenlik gösterbilmektedir. Çesitli içeriklerinden dolayı bakır ve bakır alaşımlı olmaları fiyat dengelerini değiştirir. RG6 U6 anten kablosu genel olarak en kaliteli anten kablo türleri arasındadır. Anten kablosu metresi hesap edilerek fiyatlandırması yapılır. Uydu kablosu metre fiyatı yine kablo içeriğine ve markasına göre değişkenlik gösterebilir.

Bazı anten kablosu fiatı 100 metre paket halinde hesaplanabilirken bazıları ise metre başına kesilerek hesaplanır. RG6 U6 anten kabloları, rg6 u4 anten kabloarına göre daha pahalıdır. Bunun sebebi içerisindeki bakır oranıdır. Uydu kablosu çanak, lnb ve uydu alıcısı arasında bağlantı sağlayan bir kablo türüdür. Web sitemizde en ucuz anten kablosu fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Anten kablosu metre fiyatları için web sitemizdeki anten kablosu kategorisini inceleyebilir veya bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.