x
Hafta içi 14:00'e kadar verilen siparişler Aynı Gün Kargoda!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Hareket Sensörü Çeşitleri

3 4
Toplam 35 ürün bulunmaktadır.

Çevredeki hareketi algılayabilen ve bu bilgiyi çeşitli amaçlar için kullanan harekete duyarlı sensör çeşitleri günümüzde birçok alanda yaygın olarak tercih edilir. Bu nedenle de modern dünyaya enerji tasarrufu sağlamak, güvenliği artırmak ve yaşamı kolaylaştırmak için geliştirilen hareket sensörlerinin farklı pek çok çeşitlerine rastlamak mümkün olur. Evlerden işyerlerine, sokaklardan güvenlik sistemlerine kadar her yerde karşımıza çıkabilen bu sensörlerin en çok bilineni lamba hareket sensörü olsa da model bakımından ve kullanım alanı bakımından zengin çeşitleri mevcuttur. Yaşamı son derece kolaylaştıran hareket sensörü çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Merdiven Otomatiği Sensörü

Merdiven otomatiği sensörü, evlerin, iş yerlerinin veya kamusal alanların merdivenlerinde kullanılan pratik ve akıllı aydınlatma çözümleridir. Otomatik lamba sensörü olarak da adlandırılan bu cihaz sayesinde merdivenlere yaklaşıldığında ışıklar otomatik olarak açılır. Hareket etmeye devam edildiği sürece merdivenleri aydınlatmaya devam eder. Merdiven sensörü, harekete duyarlı olduğu için belirli bir süre boyunca hareketsiz kalınırsa ışıklar otomatik olarak kapanır. Böylece enerji tasarrufu sağlamaya da yardımcı olur. 

Aydınlatma sensörü, enerji tasarrufunun yanı sıra güvenliği de artırır. Özellikle karanlıkta merdivenleri çıkmak veya inmek merdiven kazalarına yol açabilir. Sensörlü lamba her zaman aydınlık bir ortamda hareket etme olanağı sağladığı için merdiven kazaları riskini ortadan kaldırır. Merdiven otomatiği sensörlerinin çalışma prensibi oldukça basittir. Genellikle hareket sensörleriyle donatılmış olan bu cihazların kurulumu da kolaydır. Mevcut aydınlatma sistemlerine uygun şekilde entegre edildiğinden dolayı herhangi bir mekanda merdiven otomatiği sensörlerinin kullanılması oldukça pratiktir. Yaşam alanlarınıza konfor ve güvenlik katmak istiyorsanız merdiven otomatiği sensörlerini tercih edebilirsiniz. 

Tavan Hareket Sensörü

Tavan sensörü, iç mekanlardaki ışıklandırma sistemlerinin kontrolünü otomatik olarak sağlayan akıllı cihazdır. Tavana monte edilmiş olan hareket algılayıcı sensör sayesinde herhangi bir hareketi tespit ederek ortamdaki lambaları açıp kapatmaya yardımcı olur. Klasik aydınlatma sistemlerinde lambaların açılıp kapatılması manuel olarak kontrol edilir. Bu yüzden de lambaların kapatılmasının unutulması gibi durumlar sık sık yaşanır. Açık unutulan lambalar gereksiz ve fazla enerji tüketilmesine neden olur. 

Hareket algılama sensörü bulunan aydınlatma sistemlerinde manuel kontrol gerekmediği için fazladan enerji tüketimine yol açan durumların tamamı engellenir. Çünkü bu led sensör, hareket algılamadığında bir süre sonra lambayı kapatır. Evlerde, ofislerde, otel ve diğer birçok ticari alanlarda kolaylık ve enerji tasarrufu sağlayan harekete duyarlı lamba kullanarak siz de hem enerjiden hem de paradan tasarruf edebilirsiniz.

Mini Hareket Sensörü

Mini hareket sensörü, yüksek kaliteli malzemelerle üretildiğinden dolayı uzun süreli kullanım için uygun bir üründür. Sade ve şık tasarımı sayesinde her türlü mekanda kolaylıkla kullanılabilir. Kapalı otoparklardan benzin istasyonlarına, otellerden hastanelere ve bina girişlerine kadar birçok alanda tercih edilen mini led sensörü uzun ömürlü bir kullanım deneyimi sunar.

Nade Hareket Sensörü

Nade hareket sensörü, farklı ihtiyaçları karşılamak üzere pek çok farklı model sunan bir sensör markasıdır. Nade hareket sensörlerinin Pır (Pasif Infrared) ve Radar sensör gibi çeşitleri mevcuttur. Pır sensörleri, insan vücudu tarafından yayılan kızılötesi radyasyonu algılamaya olanak sağlar. İç mekan aydınlatma kontrolü, güvenlik sistemleri ve enerji tasarrufu uygulamalarında sıkça Pır sensörler kullanılır. Led hareket sensörü gerektiren mekanlar için Nade hareket sensörü modellerini tercih edebilirsiniz. 

Star Akım olarak hareket sensörü çeşitlerinde geniş ürün seçenekleriyle hizmetinizdeyiz. İhtiyacınıza uygun kaliteli modelleri uygun fiyatlarımız yanında indirim ve kampanyalarımızla da güvenle alıp, hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Hareket Sensör Kullanım Alanları

Enerji tasarrufu ve otomasyonun kontrolünü sağlayan hareket sensörlerinin başlıca kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

  • İç mekan aydınlatma kontrolünün sağlanması. Otomatik olarak ışıkların açılıp kapanmasını sağlar.
  • Dış mekan aydınlatma yönetiminin sağlanması. Dış mekanların özellikle güvenlik için aydınlatılması önemlidir. Fotosel hareket sensörü sayesinde dış mekanlardaki hareketler ve değişiklikler algılanarak gerekli aydınlatma gerçekleştirilir. Dış mekan hareket sensörü, hem güvenlik hem de enerji tasarrufu için önemli bir sensör modelidir.
  • Güvenlik sistemlerinin efektif kullanılmasının sağlanması. Hareket sensörleri evlerde ve işyerlerinde bulunan güvenlik kameraları ve alarm sistemlerinin çalışmasını sağlayarak güvenliği artırabilirler.
  • İklim kontrolü sistemlerinin etkin kullanılmasının sağlanması. İklimlendirme sistemlerini optimize ederek konforu ve enerji verimliliğini artırırlar. 
  • IoT (Nesnelerin İnterneti) uygulamalarının etkin kullanılmasının sağlanması. Hareket sensörleri akıllı ev sistemleri ve diğer IoT uygulamalarında veri toplama ve kontrol amacıyla kullanılabilirler.

Sıva Altı Sensör

Sıva altı sensör, duvarların veya tavanların sıva tabakalarının altına yerleştirilen özel bir sensördür. Hareket sensörü sıva altı modelinde çeşitli algılama yöntemleri kullanılarak ortamdaki değişiklikler izlenir. Tespit edilen değişiklikler bir kontrol sistemine iletildiği için çeşitli otomasyon işlemleri başlatılır. Örneğin; bir sıva altı hareket algılama sensörü bir odaya giren birinin varlığını algıladığında ışıkları otomatik olarak açabilir veya güvenlik sistemini etkinleştirebilir. Sıva altı sensörler ile ayrıca sıcaklık ölçümü, nem ölçümü hatta ses algılama kontrolleri bile yapılabilir. Sıva altı sensör veya lamba sensörü fiyatı sensörlerin modeline ve kullanım alanlarına göre değişiklik gösterir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.