Sıralama seçin
Toplam 27 ürün görüntüleniyor.
1 2

Sensör Nedir?

 

Türkçe karşılığı "algılayıcı" olan sensör, otomatize edilmiş kontrol sistemleri anlamında kullanılır. Canlıların duyu organları ile dış dünyayı algılamasına benzer bir şekilde sensörler de fiziksel ortam değişikliklerini algılamakla görevlidir. Uzaklık, sıcaklık, nem, hız ve basınç gibi değişiklikleri hisseden sensör teknolojilerinin duyargaları (alıcıları) arasında hareket de bulunur. Bundan 33 yıl önce, takvimler 1987'yi gösterdiğinde ilk olarak Steinel tarafından kullanılan sensörler, modern günümüz dünyasında neredeyse her sektörün faydalandığı bir teknoloji haline gelmiştir. Sensörler hastanelerden AVM'lere ve fabrikalara kadar birçok yapıda yaygın olarak tercih edilir. Led ampul ve tasarruflu ampul ile de kullanabileceğiniz sensörler stoklarımız da bulunmaktadır.

 

Sensör Çeşitleri ve Kullanım Alanları

 

Günlük hayatımızı büyük oranda kolaylaştıran ve alıcılarıyla yaşamı kolaylaştıran sensörlerin ,farklı amaç ve kullanımlara yönelik çeşitleri vardır. Pır sensör olarak bilinen Pasif Infrared sensör, vücut sıcaklığını algılama özelliğine sahip bir hareket sensörüdür. Harekete duyarlı sensör, vücut sıcaklığının yaydığı rasyasyonu algılamak ile görevlidir. Radar sensör olarak bilinen radar tabanlı hareket dedektörleri ise aktif hareket sensörleridir. Gönderdiği ses dalgalarıyla istenilen alanı tarayan sensör çeşidi, eriştiği alanda yankı özelliği ile fark edilir. 360 derece sıva altı sensör, oldukça fonksiyonel bir üründür ve sıva altı hareket sensörü daima müşterisine verimli bir kullanım vadeder. 180 ve 360 derece dönme kabiliyetine sahip olan hareket sensörlü tavan armatürü de yüksek algı ve seçicilik arayan müşterilerin yoğunlukla tercih ettiği ürünler arasındadır. Sensörlü armatürler aynı zamanda seçici bir hedef kitleye de hitap eder. İş yerinizdeki potansiyel yangın tehlikesini sezerek, sizi milyonlarca liralık zarardan kurtaran yangın dedektörleri, duman sensörü veya yangın sensörü olarak adlandırılır. Temasa gerek duymadan, optik kurallar çerçevesinde algılama yapan fotosel sensörü de dünya üzerinde en yaygın kullanıma sahip olan sensördür ve algılanan veriyi hızlıca sinyale dönüştürebilir. Konum ölçüm cihazı olarak görev yapan kapasitif sensörün en belirgin özelliği, nesnenin temas edilmeden algılanmasına olanak tanımasıdır. Kapasitif sensörler ayrıca hem çevre şartlarından az etkiledikleri, hem de malzeme ayrımı yapmadıkları için endüstriyel sensörler grubuna girer. Hem pratik hem de hijyenik yönüyle hastanelerin en çok tercih ettiği ürünlerden olan el sensörü, garaj kapılarında da yoğunlukla kullanılır. Görüş alanındaki nesnelerin ışığını ölçen kızılötesi sensör, ayrı ayrı kablolara ihtiyaç duymadan algılayabilen akıllı bir üründür. 12v hareket sensörü ise genelliklerle alarm sistemlerinin altyapısında karşımıza çıkar. Tavan armatürü ile uyumlu sensörler hayatınızı kolaylaştırmaktadır.

 

Sensör Nasıl Çalışır?

 

Aktif olarak kullanılan, farklı ihtiyaçlara dönük endüktif sensörler, transformatör prensibiyle, zorlu koşullarda güvenilir bir şekilde çalışır. Analog sensörler algıladıkları nesnenin boyutuna oranla akım ve gerilim üretir. Bu sensörlerde dijital kullanım için ADC (çevirici) şarttır. Dijital sensörler ise, gelişen teknolojiler vasıtasıyla mikroişlemci ile haberleşir. Sahip olduğu onlarca sensör seçeneğiyle dikkatleri üzerine toplayan Star Akım, uygun sensör fiyatlarına sahiptir. Sensörlü aydınlatmaya imkân sunan ürünler tasarlayan Star Akım, sensörlü koridor aydınlatmanın pratikliğini ve ayrıcalığını siz müşterilerine yaşatmayı hedefler. 180 derece, 360 derece, sıva altı dedektörü, radar, su, fotosel, mini ve profesyonel gibi birçok dedektör (sensörü) çeşidi üreten Star Akım, hareket sensörü fiyatları ve sensörlü tavan armatürü fiyatı ile beğeni kazanır. Siz de sensörde kalite, uygun fiyat ve sağlamlık avantajından yararlanmak isterseniz, Star Akım’ı mutlaka ziyaret edin!

Star Akım Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.