x
Hafta içi 14:00'e kadar verilen siparişler Aynı Gün Kargoda!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

starakim-destek-hatti.webp (38 KB)

Sigorta Kutusu Çeşitleri

3 4
Toplam 39 ürün bulunmaktadır.

Sigorta Kutusu Nedir?

 

Elektrik enerjisi, risk taşıyan bir enerji çeşididir. Bu nedenle, güvenlik önlemlerine dikkat edilmesi son derece önemlidir. Güvenliğin sağlanabilmesi için kullanılan sigorta kutusu, elektrik akımı olan her yerde kullanılır. Sigorta kutuları elektrik sigortalarının düzenli şekilde sıralanmasını sağlar.

 

Sigorta Kutusu Fiyatları ve Çeşitleri

 

Sigorta kutusunun bir diğer ismi de "şalter kutusu"dur. Sigorta kutusu; ev, işyerleri, taşıtlarda, inşaat, hastane ve okul olmak üzere pek çok yerde kullanılır. Farklı sigorta kutusu çeşitleri vardır. Her çeşidin kullanım yeri ve fiyatı birbirinden farklıdır. En genel hali ile sigorta kutusu iki çeşide ayrılır. Bu çeşitler: Sıva altı ve sıva üstü olarak bilinir. Sigorta kutusu çeşitlerinin montaj çeşitleri ve boyutları birbirinden değişiklik gösterir. Ayrıca, sigorta kutusu ölçüleri de birbirinden farklılık gösterir. Tekli sigorta kutusu fiyatları ekonomik olması ile tercih edilir. Ayrıca buat kapağı ve spiral çeşitleri  modelleri de ürünlerimiz arasında yer almaktadır.

 

Sıva Üstü Sigorta Kutusu ve Sıva Altı Sigorta Kutusu Farkları Nelerdir?

 

Sıva altı sigorta kutusu, yapı duvarları inşa edilirken sıvanın alt kısmına yerleştirilir. Dışarıdan bakanlar, tesisat donanımı fark edemez. Kapakları ise opak ya da şeffaf şekildedir. 

Sıva üstü sigorta kutusu ise sıva üstünde kullanılır. Tasarım ve üretim aşamasında kullanılmak üzere yapılır. Diğerinin aksine, dışarıdan bakanlar; sigorta kutusunu fark eder. Birçok modelde sıva üstü sigorta kutusu modeli vardır. Sigorta kutuları; kullanım amacına ve kullanım yerine göre birbirinden ayrılır. Apartmanda oturan kişiler ev sigorta kutusu seçiminde bulunmalıdır. Ayrıca evlerindeki priz ya da anahtar sayısına dikkat ederek seçim yapmalıdır. Yani 4+1 şeklinde bir evde yaşanıyorsa en az 5 tane sigorta kutusuna sahip modeller seçilmelidir. Kablo kanalları modellerimize web sitemizden ulaşabilirsiniz.  Plastik dübel modellerimizi de inceleyebilirsiniz.

 

Sigorta Kutusu Nasıl Bağlanır?

 

Elektrik sigorta kutusu bağlanırken çeşitli hususlara dikkat edilmesi gerekir. Her şeyden önce iş sağlığı ve güvenliği önlemleri gözardı edilmemelidir. Tüm sigortalar kapatılarak işe başlanmalıdır. Sigorta kutuları, alanında uzman kişiler tarafından bağlanmalıdır. Aksi takdirde, ortaya bir kaza çıkabilir. İlk olarak, sigorta kutusu gerekli yere monte edilmelidir. Kutudaki kablolar bağlanırken gereken yerlere doğru bir şekilde takılmalıdır. Uygun tornavida ile bağlama işlemi yapılabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.