x
14:00'a Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Kargoda!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Zayıf Akım Kablo Çeşitleri

3 4
Toplam 341 ürün bulunmaktadır.

Ekseriyetle bina içi uygulamalarda yer alan ve binanın genel olarak, ses, görüntü, alarm, veri, CCTV, güvenlik ve telefon gibi sistemlerine yönelik tasarlanan zayıf akım kabloları 1kV altı kullanımlarda tercih ediliyor. Alçak gerilim kabloları, zayıf akım kablo çeşitlerini de içine alarak kategorize oluyor.

 

Zayıf Akım Nedir?

 

Hemen hemen her iş akışının ve sürecinin temelini oluşturan zayıf akım sistemleri, bir bina içerisinde yer alan kontrol ve bilgi akışını sağlıyor. İnternet, bilgisayar ağları, bina kontrol, ses iletişimi, iş akışı otomasyon sistemleri ve güvenlik işleyişi zayıf akım ve bu akımın sistemleri ile gerçekleştiriliyor. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile ısıtma, havalandırma, kanalizasyon ve sıhhi tesisat sistemleri de bu sistemi kullanarak işlevselliğini artırıyor.

 

Kullanım alanı genişledikçe zayıf akım kablo üreticileri de bu alandaki çeşitliliği artırıyor. Telefon kablosu, fiber optik ağlar, güvenlik ile alarm sistemleri, erişim kontrol sistemleri, yangın alarm sistemleri, video gözetimi ve kaydını sağlayan kamera kablosu, zayıf akım sistemlerinin uygulamaları olarak karşınıza çıkıyor. Tüm bu akım çeşitliliğinin kendilerine ait sembolleri de bulunuyor. Zayıf akım sembolleri sayesinde hangisinin ne amaçla ve nerede kullanılacağı çok daha kolay bir şekilde anlaşılabiliyor. Bütün bu açıklamalar, "Zayıf akım nedir?" sorumuzun cevabı niteliğinde yerini alıyor.

 

Doğru Tercihi Yapın: Zayıf Akım Kabloları Çeşitleri

 

Eviniz için en doğru tercihi yapabilmenizde işinizi kolaylaştıracak zayıf akım kablosu çeşitleri, her alanda yüksek performans sergiliyor. Elektronik devreler, haberleşme sektörü, bilgisayar ve ses sitemleri gibi elektronik kontrollü olan sistemlerde kolayca iş gören kontrol kabloları başta olmak üzere binalarda, sinemalarda, hastanelerde ve alışveriş merkezlerinde kullanılan, yangın alarm sistemlerini ve tahliye cihazlarını kontrol eden yangına dayanıklı kablolar uyarı sistemlerin fonksiyonlarını uzun vadeli sürdürmek için en uygunu oluyor.

 

Görüntü, ses ve alarm sistemleri için uygun olan bileşik ve CCTV kablolar, dahili telefon, yangın alarm kabloları, fiber kablo, enerji ve tesisat kabloları, kordon kablolar, patch cord ve deniz araçları için kullanılan gemi yat kabloları, zayıf akım kablo çeşitleri arasında yer alıyor. Bu çeşitliliğin içerisinde diafon kablosu ve anten kablosu gibi parçalar da yer alıyor ve ihtiyaç dahilinde kullanılıyor. Zayıf akım kabloların ileri gelen markaları ise, Erse kablo ve HCS kablodur. Zayıf akım kablo alımlarınızı yapmadan önce Erse kablo fiyat listesini incelemenizi tavsiye ederiz. Anten kablosu nasıl bağlanır? Sorusu da tam bu noktada kafanızda şekillenebilir.

 

İlk aşamada kablonun dış kısmını kesip açıyorsunuz, açıkta kalan telleri, aşağıya doğru kablonun üzerinde kalacak şekilde yatırıyorsunuz. Hemen ardından kablonun iç kısmı olan ucu da kesiyorsunuz. Konnektorü, yani bağlayıcıyı kabloya elinizle vidalıyorsunuz. Dışarıda kalan bölümü elektrik bandı ile sararak bağlayıcıyı uyduya takıyorsunuz. Uydu anten kablosu, evinizde bu şekilde kolayca halledebileceğiniz bir işlem oluyor.

 

Aynı zamanda görüntülerin net ve kaliteli bir şekilde, istediğiniz gibi sonuç vermesi için kamera kablosu çeşitleri tarafınızca tercih edilebiliyor. Kamera kablosu nasıl bağlanır? Sorusunun çözümü için de işin ustasından yardım alarak, evinizin istediğiniz bölgelerinin görüntü verilerine ulaşabiliyorsunuz.

 

Yeni Nesil Bilgi Aktarımı: Ethernet Kablosu Nedir?

 

Sıradaki cevaplanması gereken soru ise; "Ethernet kablosu nedir?" oluyor. Kablolu ağlar arasında yer alan bilgisayar, modem, router ve swicht gibi ağları birbirine bağlayan ve en çok tercih edilen ethernet kablosu, telefon ve video sinyallerini de taşıyarak 100 MHz'e varan bir performans sergiliyor. Tüm bu ağlar arasındaki aktarımı sorunsuz şekilde tamamlayan ethernet kablosu fiyat açısından da sizlere en uygun olacak aralıkları sunuyor.

 

Doğru Ethernet Kablosu Renkleri Nasıl Seçilir?

 

Herhangi negatif bir durum sonucunda kontrol edebileceğiniz noktalardan birisi ethernet kablosu renkleri olabiliyor. Bu bölümü kontrol ederek arızanın kablolardan kaynaklı olup olmadığını anlayabiliyorsunuz. Ethernet kablosu renk sıralaması turuncu beyaz, turuncu, yeşil beyaz, mavi, mavi beyaz, yeşil, kahverengi beyaz ve kahverengi şeklindedir. Bunları bildiğiniz sürece sorunun nereden kaynaklandığını hızlı ve kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

 

Kendi İşinizi Kendiniz Halledin: Telefon Kablosu Nasıl Bağlanır?

 

Zayıf akım malzemeleri ve çeşitleri arasında yer alan telefon kablosunu, renkler ve kombinasyonları bildiğiniz sürece kolayca bağlayabilirsiniz. Eviniz için tercih ettiğiniz telefonun kurulumunu kendiniz gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu sayede zayıf akım kablo markaları tarafından temin ettiğiniz telefon kablosunu gerekli bilgiler dahilinde dikkatli bir şekilde halledebiliyorsunuz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.