Sıralama seçin
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Mekanik ve Dijital Zaman Saatleri

Zaman saati, aydınlatma sistemlerinde yaygın olarak kullanılan bir cihazdır. Söz konusu cihaz, özellikle dükkân ve çevre tabelalarının aydınlatmalarında, fabrika ya da okullarda zil sistemlerinde tercih edilir.

Zaman saatleri, iki farklı çeşitte satışa sunulur. Bunlar, mekanik ve dijital zaman saati çeşitleridir. Söz konusu zaman saati çeşitlerinin arasındaki temel fark sistemin devreye giriş ve çıkış süreleri ile ilgilidir. Analog zaman saatlerinde devreye giriş ve çıkış sürelerinde 5 dakikaya varan bir sapma vardır. Bunun yanında dijital zaman saatlerinde bu süre 1 saniyelik hassas bir aralıkta yapılabilir.

İki sistem arasındaki farklardan biri de dijital zaman saatleri teknolojisi itibariyle birden fazla alanda kullanılabilir. Birden fazla çıkışa sahip olan dijital zaman saati çok daha işlevseldir. Örnek vermek gerekirse aydınlatma ve sulama sistemi için analog sistemde iki ayrı zaman saatine ihtiyaç varken dijital zaman saati ile tek bir cihaz ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Zaman Saati Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Dijital zaman saatlerinde çok yaygın kullanılmasa da coğrafi konumlu zaman saati de kullanılır. Bölgenin coğrafi konumu baz alınarak kullanılan zaman saati bölgenin enlem ve boylam değerleri girilerek ayarlanabilir. Bu sayede sistemin yaz ve kış döneminde otomatik ayarlama yapılabilir. Astronomik zaman saati olarak da adlandırılan bahse konu cihazların kullanımı çok pratiktir. 

Zaman saatlerinin en yaygın kullanıldığı alanlar aydınlatma sistemleridir. Dükkân ya da mağaza gibi işletmelerin tabela ya da normal aydınlatma sistemlerinin otomatik olarak devreye girmesi için kullanılır. Bunun yanı sıra okullarda zilin belli saatlerde çalması için zaman saatine ihtiyaç vardır. Sistemin programlandığı şekilde açılıp kapanmasını sağlayan sistem ile pratik bir kullanım sağlanabilir.  

Zaman saatleri, park ya da bahçe aydınlatmalarında, tarımsal alanların sulama sistemlerinde enerji tasarrufu sağlama adına da tercih edilebilir. Söz konusu sistem, enerji tasarrufu sağlamasının yanında doğayı korumak amacıyla da kullanılır.

Zaman Saati Nasıl Ayarlanır?

Mekanik zaman saati ile dijital zaman saatlerinin ayarlanma yöntemleri birbirinden farklıdır. Mekanik zaman saatleri üzerinde yer alan çentikler 15 dakikalık zamanı gösterir. Çalışmanın başlangıcı ve bitişi programlanarak sistemin çalışması sağlanabilir. Çentikler saat yönünde çevrilerek zaman saati ayarlanabilir.

Dijital zaman saatleri, analog zaman saatlerine göre çok daha profesyonel bir kullanım sunan sistemlerdir. 1 saniyeye kadar hassas ayarlama yapılabilen sistem, birçok farklı modelde geliştirilerek satışa sunulur. Cihaz üzerindeki dijital menüden istifade edilerek zaman saatinin ayarlamaları yapılabilir. Dijital sistemdeki pratik yönlendirmeler ile kolay bir şekilde ayarlamayı yapabilirsiniz.

Zaman saati ayarlama faaliyetinde ölçme cihazları ihtiyacı duyuluyorsa sitemiz üzerinden bu ürünleri de temin edebilirsiniz. Bu sayede oluşabilecek emniyetsiz durumların da önüne geçmiş olursunuz.

Mekanik Zaman Saati Modelleri ve Fiyatları

Star Akım zaman saati modelleri arasında mekanik ve dijital zaman saatleri mevcuttur. Ürün yelpazesi arasında ihtiyacınızı karşılayan her türlü mekanik zaman saatini bulabilirsiniz. Sitemizdeki ürünleri incelediğinizde birçok marka ve modelin olduğunu görebilirsiniz. Söz konusu ürünleri inceleyerek bütçenize uygun mekanik zaman saati modelini kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Ürünlerin tamamı cazip fiyat avantajı ile satışa sunulur.

Dijital Zaman Saati Modelleri ve Fiyatları

Dijital zaman saatleri, mekanik zaman saatlerine göre çok daha modern teknoloji ile geliştirilmiş ürünlerdir. Bu kapsamda söz konusu ürünlerin tercih alanı çok daha fazladır. Barındırdığı teknoloji sayesinde dijital zaman saatleri çok pratik ve işlevsel bir kullanım sağlar. Satın alacağınız ürünlerin mekanik zaman saatlerinde olduğu gibi son derece uygun fiyatlarla satışa sunulduğu görülür.

Zaman saatlerinin kullanılması esnasında termik roleler kullanımına ihtiyaç vardır. Söz konusu sistem ile akım bölgesinde koruma sağlanabilir.

Star Akım Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.