Sıralama seçin
Toplam 203 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 9 10 11

Spot Lamba Modelleri

Spot lamba ya da spot ışık modelleri, aydınlatma türleri içinde en sık kullanılan ürünlerdendir. Peki, spot nedir? Spot lamba, sadece iç mekanı aydınlatmak için değil aynı zamanda dekoratif açıdan estetik görünüm sağlamak isteyen kişilerin de tercihidir. Özellikle tavan armatürü modelleri arasında cam spot lamba kullanımı yaygındır. Dekoratif açıdan modern bir görünüm ortaya koyan spot ışık modelleri, iş yerlerinde ve yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilir. Spot lamba tavan ve dolapların üzerine monte edilerek kullanılabilir.  

 

Spot Lamba Nedir? Spot Lamba Nasıl Takılır? 

Ortamda aydınlatma sağlanırken, dikkat çekici bir görünüm elde etmek istendiğinde akla spot lambalar gelir. Asma tavan spot lamba, küçük ya da dar alanlarda yer tasarrufunda bulunan aydınlatma metodudur. Modern evlerin, mutfak ve yatak odası aydınlatmalarında sıklıkla tercih edilen spot lambalar, gömme dolaplara monte edilerek kullanılır. Rahat ve ergonomik aydınlatmayı sağlamasının yanı sıra bazen de sadece bir alanı ön plana çıkarmak için tercih edilir.

 

Spot Lamba Çeşitleri ile Dekoratif Işıklandırma 

Estetik açıdan tamamlayıcı görevi üstlenen spot lamba modelleri; gömme spot, ray spot lamba, tavan spot lamba, bant armatür, tavan armatür, floresan armatür, glop amatür ve sıva üstü spot olmak üzere birçok çeşidi vardır. Gömme spot lamba çeşitleri armatür olarak da adlandırılır. Armatür, bir yüzeye monte edildiğinde yüzeyle bütünleşir. Fakat sıva üstü spotlar, kullanılacağı yüzeyin dışına monte edilir. Bunların yanı sıra ayaklı spot lamba modelleri de vardır. Ayaklı spotlar, montaj gerektirmemesi yönü ile kullanım kolaylığı sağlar. Tavan armatürleri ya da spot lambalara bilinçsizce monte edilmesi güvenilirliğini tehlikeye düşürebilir. Bu nedenle hem montaj aşamasında hem de sonraki süreçte gereken önlemler alınmalıdır. LED spot lamba enerji tasarrufu sağlaması ve ergonomik olması nedeniyle tercih edilir. Spot lamba çeşitleri dekoratif açıdan da bulunduğu yere modern görünüm sağlar. Mağaza, kafe ve diğer iş yerlerinde sıklıkla sarkıt armatürler kullanılır. Ayrıca spot armatürler giyim mağazalarında dekoratif amaçlı da kullanılır. Spot lamba, tek ya da çoklu halde tasarlanır. Evlerin salonlarında ve iş yerlerinde çoklu halde monte edilerek kullanılır. Salona yerleştirilen lambalar, vitrin ya da yemek masasının daha aydınlık görünmesine yardımcı olur. İş yerlerinde ise genellikle etanj armatür tercih edilir. Bahçe armatürleri ise kapının kenarlarında şık görünüm sağlar. Spot ışık fiyatları LED spot lamba çeşitleri ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. LED spot lamba fiyatları ekonomik açıdan daha kârlıdır. Gömme spot lamba fiyatları ile kıyaslandığında ise hemen hemen eşit bütçeye sahiptir. Armatür çeşitleri ve armatür fiyatları sayfamız üzerinden incelenebilir. 

 

En İyi Spot Lambayı Nasıl Seçmelisiniz? 

İç mekânda konforu sağlayan spot LED lamba çeşitleri kullanılmak istenen alana göre değişiklik gösterir. Spot ışık seçerken evde mi yoksa iş yerinde mi kullanılacağına karar verilmesi gerekir. Alanın genişliği ve mekânda nasıl bir yere konacağı spot lamba çeşitleri arasından seçim yapmada etkilidir. Geniş alanlarda iri spot lambaları, dar alanlarda ise küçük spot lamba LED kullanılabilir. Ayrıca boş köşelerde sarkıt ya da ayaklı spot lambaları uygun bir seçenektir. Alınacak ürünün malzeme kalitesine, boyutlarına ve monteleme şekline de dikkat edilmelidir. Asma tavan spot lamba çeşitleri, farklı renklendirmelerle şıklığı sağlar. Kristal spot lamba modellerine yapılan renkli ışıklandırmalar sayesinde uyum yakalanır. Asma tavan spot lamba fiyatları, ayrıca armatürler ve spot lamba fiyatları ürünün türüne ve malzemelere göre değişiklik gösterir. İç mekan aydınlatma ürünlerine sayfamız üzerinden kolaylıkla erişebilir, ihtiyaçlarınıza uygun olan ürünü satın alabilirsiniz. 

 

Spot Lamba Nasıl Değiştirilir?

En çok kullanılan aydınlatma aksesuarlarından biri olan spot nasıl takılır? Spot lamba takılırken, spot lamba bağlantı şeması kontrol edilmelidir. Ardından spot lamba elektrik bağlantısı yapılmadan önce güvenliği sağlamak için tüm sigortalar kapatılmalıdır. Lambanın takılması için belirlenen alan panç ile delinir, elektrik kablosu ile tesisat kablosu birleştirilir. Gerekli elektrik kontrollerinin yapılması için kontrol kalemi kullanılır. Ardından spot lambanın kenarlarına klips takılarak yüzeyde görüntü kirliliği oluşması engellenir. 

Star Akım Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.