x
Hafta içi 14:00'e kadar verilen siparişler Aynı Gün Kargoda!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

starakim-destek-hatti.webp (38 KB)

Plastik Kasa ve Buat Çeşitleri

3 4
Toplam 63 ürün bulunmaktadır.

Plastik Kasa Nedir? Plastik Kasa Fiyatları

 

Plastik kasa; yapı marketleri, gıda ürünleri, kozmetik mağazaları gibi çeşitli işletmelerde birden fazla ürünü muhafaza etme özelliğine sahip olan ve açık kasa tasarımı sayesinde müşterilerin ürünlere rahatlıkla erişip inceleyebilmelerine olanak sağlayan mağaza içi ekipmanı şeklinde tanımlanabilir. Plastik kasalar aynı zamanda uzun ömürlü ve kullanışlı olmaları dolayısıyla hemen hemen her sektör tarafından tercih edilirler. Buna ek olarak işletmelerin; toplama, taşıma ve saklama tarafında da iş görebilirler. İşletmecilere ve çalışanlara depolama alanlarında hızlı ve pratik çözümler sunarlar. Star Akım tarafından satışı yapılan plastik kasa çeşitleri; geçmeli kasa, derin boru geçmeli anahtar kasa, 2’li, 3’lü ve 4’lü alçıpan kasa modelleri olarak sıralanabilir. Plastik kasa fiyatları ise satın alacağınız ürünün özelliğine, çıkış kanallarına ve boyutlarına göre değişkenlik gösterir. Örneğin; alçıpan kasa fiyatları ile geçmeli plastik kasa fiyatları aynı skalada yer almaz. Genel anlamda plastik kasalar, her kullanıcının ve işletme sahibinin bütçesine hitap edecek cazip fiyat seçenekleriyle hizmete sunulur. Avantajlı fiyatlar kapsamında, istediğiniz renklerde ya da ebatlarda plastik kasa siparişi oluşturmanız mümkündür.

 

Buat Nedir? Kare Buat Modelleri

 

"Buat nedir?" şeklinde bir soru sorduğunuzda; şantiyelerde veya kaba inşaatlarda, hem elektrik hem de telefon tellerinin toplanarak bir kutu üzerinden dağıtımını sağlayan plastik kutular şeklinde bir tanımlama ile karşılaşabilirsiniz. Buatlar boruların döşenmesinden sonra, çimento yardımıyla sabitlenir. Boru bağlantısının yoğunluk gösterdiği alanlarda kare buat modellerine başvurulması gerektiği söylenir. Buatlar monte edilirken görsellik mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle de buatların takılma aşamasında; duvar içine fazla gömerek sıva altına, az gömerek de sıva dışına çıkmamasına özen gösterilmelidir. Genellikle çift çıkışlı özellikleriyle tanınan buat kutusu modelleri, son dönemde dört çıkışlı görünümleri ile de dikkat çekerler. Üstelik buatlar yardımcı eleman görevi görerek birden fazla tesisatı birleştirme işleminde de kullanılabilirler. Buat çeşitleri içerisinde öne çıkan sıva üstü buat modellerin kullanımı, adından da anlaşılabileceği gibi günümüzdeki sıva üstü tesisatlarda yaygındır. Çapları 52 mm iken, derinlikleri de 18 mm oranında belirlenir. Kare buat çeşitleri ise ana dağıtım noktaları, linye hattı başlangıcı, apartman dairelerinin geçiş noktaları gibi tesisatların iletken bağlantısının en güçlü olduğu bölgelerde tercih edilir. 8x8, 10x10, 12x12, 15x15, 20x20, 26x12 mm. ebatlarında üretimi yapılarak hizmete sunulur. Kare buat modelleri; sıva altı, 8 çıkışlı veya 10 çıkışlı sıva üstü olarak temin edilebilir. Bunların yanında; tünel, çelik, norm ve kablolu olmak üzere birbirinden farklı amaçlara yönelik tasarlanan buat modelleri de mevcuttur. Star Akım tarafından satışı gerçekleştirilen norm buat örnekleri 14-18 taraftan çıkış boşluklarına sahiptir.

 

Buat Kapağı Nedir? Buat Kapağı Modelleri

 

Buat kapağı, yapılardaki elektrik tesisatlarının toplanarak dağıtıldığı bölgelerdeki bağlantılara müdahale etmek amacıyla, duvarda bırakılan ve içi kablolarla dolu silindirik boşluğa çevrede görüntü kirliliği yaratmaması ve canlıların da tesisat işlemlerinden etkilenmemesi adına örtülen kapaklara verilen isimdir. Birbirinden farklı buat kapağı modelleri bulunur. İşletmeler ihtiyaç durumunun daha fazla olması nedeniyle, kare ve silindir biçimindeki sıva üstü buat kapaklarını tercih ederler. Ayrıca buat kapaklarının çoğu, genellikle beyaz renklerde imal edilir. Tüm bunların yanında buat klemensi kullanımı, tesisat işlemlerini pratik hale getirici özellik taşıması sebebiyle önem arz eder. Klemens çeşitleri içerisinde satışa sunulan buat klemensi, kabloların karışmasını önleyerek tesisatçılara büyük ölçüde kolaylık sağlar. Buna rağmen klemenslerin sağlam bir teknikle monte edildiklerinden emin olunmazsa, bağlantıdan sızan ark, geri dönülmez etkiler yaratabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.