Sıralama seçin
Toplam 50 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Sensörlü Tavan Armatürü

İnsanoğlu yaşadığı her mekânı aydınlatmaya ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaç beraberinde aydınlatma malzemelerinin de çeşitlenmesine neden olmuştur. Söz konusu gelişme neticesinde klasik lambaların yerini led lambalar almaya başlamıştır. Aydınlatma malzemelerinde duyulan ihtiyaçlar arasında sayılan aydınlatma gücü ve enerji tasarrufu, led lambaların da kayda değer bir hızla gelişmesine sebep olmuştur. Günümüzde kullanılan çoğu aydınlatma malzemesi led lambalara bağlı olarak çalışmaktadır. Bu sayede gereksiz enerji sarfiyatının da önüne geçilmiş olur.  

Sensörlü Armatür Nedir, Ne İşe Yarar?

Armatürler kendi arasında birçok türü olan aydınlatma malzemeleridir. Florasan tip armatür çeşitleri olduğu gibi tavan armatürleri en çok tercih edilen ürünlerdendir.  Aydınlatma malzemelerindeki hızlı gelişimden led spot armatür çeşitleri de üzerine düşen payı almıştır. Sensörlü tavan armatürü bulunulan ortama lüks bir hava katmasının yanında ihtiyaç duyulduğu anda faaliyete geçer. Özellikle alışveriş merkezleri, lavabolar, okul, apartman boşluklarında söz konusu armatürlerin sıklıkla tercih edildiğine şahit oluruz.

Sensörlü armatürler hareket algısına göre faal hale gelir. Armatür üzerinde yapılan ayara göre sensörün hangi mesafede faaliyete geçip lambanın yanacağı ayarlanabilir. Aynı mantıkla lambadan belli mesafe uzaklaşıldığında da lamba söner. Bu sayede önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlanmış olur.

Özellikle okul, hastane, bina merdivenleri, lavabo gibi yerlerde insan sirkülasyonu fazla olduğundan insanlar lambaları genellikle söndürmezler. İhtiyaç duyulmadığı halde lamba boş yere yanarak enerji israfı oluşur. Kullanılan mekânın estetiğine göre seçilecek sensörlü armatür sayesinde elektrik düğmesinin açılıp kapanması gibi bir problemle karşılaşılmaz.

Sensörlü Tavan Armatür Çeşitleri

Piyasada satılan birçok sensörlü tavan armatürü çeşidi bulabilirsiniz. Ledli sensörlü tavan armatürü türü en çok tercih edilen modeller arasındadır. Söz konusu armatür çeşidi sayesindesensör yardımı ile mekânın aydınlatması sağlanır iken led teknolojisi sayesinde enerji verimliliği üst seviyeye çıkar.  

Şarjlı led lambalar mekânın aydınlatılması için geliştirilen üstün teknolojinin başında gelir. Şarjlı led lambaların içinde bulunan ve enerji depolama özelliğine sahip akıllı sensörler bulunur. Hareketli sensörlü ledli ve şarjlı tavan armatürü fener, mum gibi elektrik kesildiğinde oluşan mağduriyetin ortadan kalkması için önemlidir. Özellikle okul, hastane gibi elektriğin elzem olduğu yerlerde kesintisiz aydınlatma sağlar. Şarjlı tavan armatürleri elektrik kesintisini şebekeden kaynaklı olarak algılar. Bu algılama sonrasında armatürün şarj ünitesi devreye girerek aydınlatma kesintisiz devam eder.

Sensörlü Tavan Armatürü Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her malzemede olduğu gibi sensörlü tavan armatürü seçiminde de dikkat edilmesi gereken bir kısım kritik hususlar vardır.

  • Armatürün ihtiyacınızı karşılaması elbette önemli bir husustur. Fakat ürünün estetiğine de seçim yapılırken dikkat edilmelidir. Armatürler aynı zamanda kullanılacak mekânın şıklığını tamamlayıcı aksesuarlardır. Sitemizdeki onlarca çeşit sensörlü armatür modelinden zevkinize uygun olanı bulacağınıza emin olabilirsiniz.
  • Sensörlü armatürler kullanılacak alana göre belirlenmiş IP sınıfına göre satılır. Dış mekânda kullanmak istediğiniz armatür çeşitlerinin IP sınıf modeline dikkat etmeniz önemli bir kriterdir.
  • Satılan led sensörlü tavan armatürü modelleri satılırken enerji watt cinsinden ifade edilir. Mekânın özelliğine göre ihtiyacı karşılayacak oranda güç seviyesi tercih edilirse arzu edilen tasarruf sağlanabilir.
  • Bulunduğunuz mekânın özelliğini de göz önüne alarak hareket sensörlü armatür çeşitlerinden yararlanmak menfaatinize olur. Bu sayede son derece pratik ve tasarruflu aydınlatma sağlayabilirsiniz.

Hayatınızı kolaylaştırmanın yanında zevkinize uygun sensörlü tavan armatürü çeşitlerini “star akım” firmamızın web sitesinde bulabilirsiniz. Ev, ofis ya da işyerinizin aydınlatma ihtiyacını bütçe dostu fiyatlarla karşılayabilir, arzu ettiğiniz enerji verimliliğini sağlayabilirsiniz.

Star Akım Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.