x
Hafta içi 14:00'e kadar verilen siparişler Aynı Gün Kargoda!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

starakim-destek-hatti.webp (38 KB)

Ray Spot Modelleri

3 4
Toplam 61 ürün bulunmaktadır.

Ray Spot Nedir, Kullanım Alanları Nelerdir?

Dekoratif ışıklandırma sistemleri içerisinde çok fonksiyonlu kullanım olanağı sunan ray spot modelleri önemli bir yere sahiptir. Doğrusal uzanan bir ana gövde üzerine monte edilen pek çok spot serisini barındıran aydınlatma elemanı olan bu ürünler, genellikle iş yeri, ev ve vitrinlerin ışıklandırılmasında tercih edilir. Özellikle AVM, oteller, kuyumcu, elektronik satış mağazası ve vitrin kullanan iş merkezlerinde tercih edilen ray spotlar, tasarruflu olması ve ısı yayması açısından uzun süreli kullanım sunar.

 

Bazı modelleri sabit olabildiği gibi bazıları hareketli sistemi ile işlevsel kullanım sunar. Bözel bir ray sistemi üzerine monte edilen spot ışıkları, ray üzerinde istenildiği gibi hareket ettirilerek aydınlatılmak istenen alana yönlendirilebilir. Sıklıkla vitrin gruplarında tercih edilen bu özellik sayesinde öne çıkarılmak istenen ürün grupları ya da nesneler pratik şekilde aydınlatılabilir. Ray spot modelleri farklı renk ve ışık opsiyonları içerdiğinden her türlü mekânda uyumlu kullanım sunar. Ayrıca bu tür ürünlerde kullanılan ürünler farklı güçlere sahip ampullerden oluşabildiği için dilediğiniz zaman ortamdaki ışık yoğunluğu azaltıp artırabilirsiniz.

 

Ray Spot Fiyatları

İç mekân aydınlatması olarak tercih edilen ve genel dekorasyonda duvar armatürleri ile birlikte kullanıldığında ortama estetik bir görüntü kazandıran ray spotlar, kurulumu ve kullanımı oldukça birimlerdir. Verimli ışık kullanımı sunan modellerin sayısı ve konumu tamamen kullanılacağı alanın büyüklüğüne bağlıdır. İstenilen oranda ışık gücü elde etmek için sistem üzerine 5 watt ile 40 watt arası farklı güçte LED'ler monte edilebilir. Işık gücü arasında soğuk beyaz denilen 6000 ile 7000k, gün ışığı denilen 2700 ile 3600k ve ara renk olarak adlandırılan 4000 ile 4200k aydınlatmalar bulunur. Sistemin genel fiyatı da tercih edilen ışık gücü yanı sıra ebat, lümen değeri, kasa ve watt değerlerine göre de değişiklik gösterir.

 

Ray Spot Çeşitleri

Ray spotlarh hemen her mekânda kullanılabilen aydınlatma ürünleridir. Çeşitli renk seçenekleri sunan modeller arasında minimal gövdeye sahip olanlar, daha küçük mekânlarda zarif gövde yapısı ile şık dekorasyonlar için aydınlatma ögesi olabilir. Asimetrik gövdeye sahip olan modeller ise açık renkli gövde tasarımı ve dayanıklı metal yapısı ile bahçe ve kafe terasları gibi açık alanlarda kullanılır.

 

Küçük spot armatürleri arasında sayılan ray spotlar, mimarların favorisi konumundadır ve genellikle ev dekorasyonlarında tercih edilir. Genellikle antre ve geniş balkonlara eklenen bu tür aydınlatmalar, tablo, vazo, yemek odası masası üzeri gibi alanlarda dekora dahil edilebilir. Mutfaklarda da kendine yer bulan modeller, özellikle mutfak bar alanında hoş bir görünüm sağlar.

Minimal gövdesi ile kullanıldığı mekânda ışık odağını genişletme özelliği bulunan modeller ise kafe ve bar gibi işletmelerde tercih edilir. Özel dekorların ışıklandırılması için kullanılan bu tür aydınlatmalar, odaklandığı alanda yoğun ancak çevresinde loş bir atmosfer yarattığı için özellikle tercih edilir. Benzer şekilde posterler, duvar süslemeleri, antika ürün sergilenen müzelerde de kullanılan odak noktası genişletici ray spotlar, ışığın kontrollü dağılımına imkân sunarak dekorlara anlam katar. Dış mekânda da tercih edilen modeller mevcuttur. Bu sayede balkon, kış bahçesi, restoran ve kafelerin açık alanları ve teras gibi alanlarda kullanılabilir. Ancak kullanılacak olan modelin suya dayanıklılık sertifikasına sahip olup olmadığı kontrol edilmelidir. 

 

Pek çok avantaj sunan ray spotlar, doğrusal bir gövde üzerinde hareket edebilmesi, hareketli aksam yapısı ve ışık yoğunluğunun kontrol edilebilmesi özellikleriyle son derece fonksiyonel bir kullanım sunar. Tercih edilen ray spotların içerisinde bağlantı ekipmanları bulunduğundan, elektrik tesisat bilgisine sahip olanlar tarafından kısa sürede monte edilebilir. Pek çok model içerisinde ampul ile birlikte satışa sunulur. Ancak ampul içermeyen modeller için Par38 ampuller kullanılmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.