x
Hafta içi 14:00'e kadar verilen siparişler Aynı Gün Kargoda!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Elektrik Şalt Malzemeleri

3 4
Toplam 476 ürün bulunmaktadır.

Şalt Malzemesi Nedir?

 

Şalt malzeme, transformatörlerin kullanıldığı gerilimin yüksekten alçak ya da ters düzeye çevrildiği iletim, üretim ve dağıtım sisteminin alt istasyonu olarak tanımlanır. Başka bir şekilde tanımlanacak olursa; kesiciler, baralar, ayırıcılar, trafo ve diğer yardımcıların bir araya geldiği, enerjinin toplanarak dağılmasına yarayan bir tesistir. Genellikle koruma, kontrol araçları ve anahtarları ile birden fazla transformatörden oluşan elektrik şalt malzemeleri arasında yer alan büyük şalt malzemeleri, kısa devre gerçekleştiğinde ya da şebekede oluşabilecek aşırı akımları kesmek ve kontrol altına almak için kullanılır.

 

Şalt malzemeleri nelerdir? En bilinen şalt malzemelerinden biri şalterlerdir. Bunun yanı sıra; otomatik sigortalar, ayırıcılar, parafudrlar, kontaktörler, termik röleler, sayaçlar, zaman saatleri, motor koruma şalteri, merdiven otomatiği, kompakt şalterler, kondansatörler ve motor koruma şalterleri diğer şalt malzemeleri arasında yer alır. Evinizde ya da iş yerinizde kullanmayı tercih edebileceğiniz bu ürünler, elektrik alanında istediğiniz sonuçları elde etmeniz konusunda sizlere yardımcı olur.

 

Evlerin Vazgeçilmezleri: Elektrik Şalt Malzemeleri

 

Evinizde bulunan elektrik şalt malzemeleri; kısa devre, aşırı yük ve toprak hatası gibi durumlara karşı üst düzey bir koruma gerçekleştirir. Malzemelerin kullanım alanları ve özellikleri birbirinden farklıdır. Örneğin; şalterler, enerji sistemini açıp kapatmanızı sağlayacak bir cihazdır ve bu sebeple devrenin başına yerleştirilir. Sigortalar; evinizde ya da tesisinizde, santrallerde ve elektrikli pano sistemlerinde kullanılır, elektrik bağlantısı ile kontrolünü sağlamak için tercih edilir. Analizör ise sistemdeki akımı, gücü ve gerilimi elektriksel olarak parametrelerle ölçmek için kullanılır.

 

Şalt malzemeleri arasında yer alan trafolar, elektrik akımındaki gerilimi ve şiddeti değiştirmek için kullanılırken otomatik sigortalar, herhangi bir devrede oluşan beklenenin üzerindeki akımı ve kısa devre akımını korumak amacıyla üretilmiş bir anahtardır. Zaman saatleri de ayarlanan süre aralığında kontaklar üzerinden çıkış sağlayan elektriksel bir cihaz olarak bilinir.

 

Kaçak Akım Koruma Rölesi Nedir? Ne İşe Yarar?

 

Yalıtımdan kaynaklanan hatalı akımları algıyarak kaçak akımın değerinin normalin üzerine çıkması sonucunda bağlı olduğu devreyi kesmek, kaçak akım koruma rölesi tarafından gerçekleştirilir. Kaçak akım rölesi, 30 mA'da insan/hayat koruma, 300 mA'da ise yangın/tesisat koruma fonksiyonu gerçekleştirerek güvenli bir alanda yaşama olanağı sağlar.

 

Kaçak akım koruma şalteri ile akımları kendiniz de kontrol edebilir ve tehlike anlarından önce müdahalede bulunarak kriz anını kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. Evlerinizdeki kaçak akım tehlikesine karşı kaçak akım koruma rölesi kullanarak önlem alabilirsiniz. Elektrik akımındaki kaçaklara maruz kalabileceğiniz çalışma ya da yaşam alanınızda, kaçak akım koruma şalteri bağlantı şeması sisteminin doğru bir şekilde kurulması ve sizin de bu röleyi kullanmanız gerekir.

 

Mutlaka Olması Gereken: Otomatik Sigorta Çeşitleri

 

Otomatik sigorta çeşitlerine değinemeden önce otomatik sigorta nedir, sorusunu cevaplamalıyız. Elektrik devreleri, kendiliğinden devreye giren elemanlara ihtiyaç duyar ve sigortalar, akımların belirli bir değerin üzerine çıkmasını engeller. Devre elemanları ve bağlı alıcılar zarar görmesin diye, olası risklere karşı otomatik sigorta koruma sağlar. Siemens'in otomatik sigorta fiyatları ile bütçenize uygun seçenekleri bulabilirsiniz.

 

5 farklı otomatik sigorta vardır. Bunlar arasından en bilineni, evlerinizde kullandığınız B tipi otomatik sigortadır. Çoğunlukla, kumanda devreleri ve prizler için kullanılır. C tipi, floresan lamba ve trafoların korunması, K tipi ise aşırı akıma karşı güç kaynakları ve elektronik balastın korunması için kullanılır. Otomatik sigorta nasıl bağlanır, diye düşünüyorsanız kesinlikle uzman kişilerden yardım alarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Otomatik sigorta bağlantı şeması sistemine bağlı kalınarak gerçekleşen işlemler sonucunda rahat bir nefes alarak evinizde güvenli bir şekilde yaşayabilirsiniz.

 

Doğru Tercihin Adresi: Siemens Şalt Malzemeleri

 

Evinizde ya da diğer yaşam alanlarınızda tercih edebileceğiniz Siemens otomatik sigorta çeşitleri ile güvenli ve konforlu bir ortama sahip olabilirsiniz. İşinizi kolaylaştırabilmek adına tercihinizi anahtarlı otomatik sigorta çeşitlerinden yana da kullanabilirsiniz. Her zaman doğru bir seçenek olduğunu göreceğiniz Siemens şalt malzemeleri sayesinde güvenli bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Siemens kaçak akım koruma rölesi ile evinizi daha fazla kontrol altına alabilirsiniz.

 

Güvenlik ve Kalitenin Adresi: Legrand Şalt Malzemeleri

 

Evinizde, iş yerinizde, fabrikalarda güvenle tercih edebileceğiniz Legrand otomatik sigorta çeşitleriyle hayatınızda güven ve kaliteyi hissedeceksiniz. Legrand otomatik sigorta çeşitleri ve Legrand zaman saati ile kendine daha pratik sonuçlar üretebilirsiniz. Legrand kaçak akım koruma rölesi diğer adıyla Legrand kaçak akım koruma şalteri ile tüm ortamlarınızda güveni fazlasıyla arttırabilirsiniz.

 

Uygun Fiyat ve Yüksek Kalite: Viko Şalt Malzemeleri

 

Viko şalt malzemeler, uygun fiyatları ve yüksek kalitesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Viko otomatik sigortaları evinizde, iş yerinizde ve tüm ortamlarınızda güvenle kullanabilirsiniz. Uygun fiyatlı şalt malzemeleriyle dikkat çeken Viko markası, müşterilerine birçok şalt malzeme alternatifleri sunuyor. Bunların başında, Viko otomatik sigorta, Viko şalter, Viko kaçak akım koruma, sayaçlar, viko şalter, kontakörler ve Viko kaçak akım koruma rölesi geliyor. Viko şalt malzemelerini, hayatınızın her ortamında güvenle kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.