x
Hafta içi 14:00'e kadar verilen siparişler Aynı Gün Kargoda!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Kablo Kanalı Çeşitleri

aradiginiz-urun-2.jpg (39 KB)

3 4
Toplam 54 ürün bulunmaktadır.

Kablo Kanalı

Kablo kanalı, elektrik kablolarından veri ve iletişim kablolarına kadar çok çeşitli kabloların hem düzenli hem de korunaklı bir şekilde düzenlenmesi amacıyla kullanılan yapılardır. Kablo saklama kanalı, daha çok ticari ve endüstriyel yapılarda kullanılır. Evlerde kullanımı nadir olan kablo gizleme kanalları, ticari binalar, sanayi tesisleri, hastaneler, alışveriş merkezleri, oteller ve okullar gibi geniş bir kullanım alanına sahiptir. Elektrik, haberleşme, ağ, ses ve görüntü kablolarının yer aldığı karmaşık kablo tesisatlarını düzenlemeye yardımcı olan kablo kanalları aynı zamanda güvenlik için de önemlidir. Kabloların açık ve düzensiz bir şekilde binalara yerleştirilmesi kabloların zarar görmesine neden olabilir. Bu kanallar sayesinde kablolara güvenli bir geçit oluşturularak zarar görmeleri engellenir. Kablo kanalları sayesinde ayrıca bakım ve onarım süreçleri de daha kolay gerçekleştirilir. 

Kablo kanallarının kullanıldığı alanlarda estetik görünüm de desteklenir. Kabloların duvarlarda, tavanda veya zeminde serbest şekilde bulunması mekânın estetik görünümünü olumsuz etkiler. Kablo kanalları tüm kabloları gizlediği için karmaşadan uzak, daha sade ve temiz bir görünüm oluşturulmasına yardımcı olur.

Kablo Kanalı Çeşitleri

Binalarda kullanılan kabloların doğru bir şekilde yönetilmesi hem güvenliği hem de işlevselliği sağlamak için kritik bir öneme sahiptir. Örneğin; yer kablo kanalı, kabloların açık bir şekilde zeminde bulunmasını engeller. Estetik, düzen ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmaya yardımcı olan kablo kanallarının farklı uygulamalar ve gereksinimler için farklı çeşitleri mevcuttur. Kablo kanalı çeşitlerinden bazıları şunlardır:

Dekoratif Kablo Kanalı

Dekoratif kablo kanalı, adından da anlaşılacağı gibi kablo düzenlemesini estetik bir şekilde çözmeye yardımcı olan özel tasarım üründür. Duvarlara veya tavanlara monte edilebilen ve yapıya şık bir görünüm kazandıran dekoratif kablo kanalları genellikle PVC veya alüminyum gibi dayanıklı malzemelerden üretilirler. Evlerde ve otel gibi işletmelerde tercih edilen dekoratif kablo kanalları tehlike oluşturan kabloları estetik bir şekilde gizlemeye yardımcı olur. Led kablo kanalı, dekoratif kablo kanalı seçeneklerinden birisidir. Ortam aydınlatmasına farklı bir boyut kazandıran led ışıklarının güvenli bir şekilde kullanılmasına olanak sağlar.

Elektrik Kablo Kanalı

Elektrik kablo kanalı, elektrik kablolarını yapılara düzgün bir şekilde yerleştirmek ve korumak için kullanılan üründür. Elektrik kablo kanallarının hem ticari hem de ev kullanımı için farklı pek seçeneği bulunur. Farklı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanan bu kanallar, dayanıklı malzemelerden üretilirler. Ayrıca farklı boyutları ve tipleri de vardır. Delikli kablo kanalı, elektrik kablo kanalı çeşitlerinden biridir. Pano için kablo kanalı olarak kullanılan delikli modeller güvenlik risklerini azaltır. Alüminyum kablo kanalı, daha çok endüstriyel tesislerde tercih edilir. Çok fazla sayıda kablonun taşınması için sac kablo kanalı ve sac kablo tavası gibi ekipmanlar idealdir. Kablo kanalı köşe ekipmanları, özellikle köşelere denk gelen bölümlerde dönüşü sağlamaya yardımcı olan parçalardır. Bu yüzden gerekli alanlarda kablo kanalı köşe aparatı kullanılması önemlidir. Tel kablo kanalı ise alçak gerilim tesisatları ve hijyeni ön planda tutan gıda üretim sanayisinin elektrik tesisatlarında yaygın olarak kullanılır.

Yapışkanlı Kablo Kanalı

Yapışkanlı kablo kanalı, özel bir yapışkan tabakaya sahip olan ve kabloların düzenlenerek korunmasına yardımcı olan bir yapı elemanıdır. Bu tür kablo kanalları genellikle dayanıklı plastik veya metal malzemelerden üretilir. Yapışkan tabakası sayesinde yüzeylere kolayca yapışan bu kablo kanallarının hareketli kablo kanalı gibi çeşitleri bulunur. Evlerde zemin kablo kanalı olarak kullanılabilen bu modellerin oldukça şık bir görünümü vardır. İnce kablo kanalı kullanılması gereken yerlerde yapışkanlı modeller tercih edilebilir.

Plastik Kablo Kanalı

Elektrik kablolarını düzenlemeye ve korumaya yardımcı olan kablo kanalı çeşitlerinden biri de plastik kablo kanalıdır. Dayanıklı plastik malzemelerden üretilen bu kanallar, kablo düzenlemesi için oldukça etkili bir çözümdür. Çeşitli tiplerde ve boyutlarda bulunan kablo saklama kanalı plastik modellerini ihtiyaca göre özelleştirmek oldukça kolaydır. Kablo karmaşasını azalmaya yardımcı olan plastik kablo kanalları duvar kablo kanalı olarak da kullanılabilir. Yapılarda kullanılan sıva altı kablo kanalı modelleri genellikle plastik malzemeden üretilir. Spiral kablo kanalı ise kabloları estetik bir şekilde toplamaya yardımcı olan üründür. 

Kablo Kanalı Ölçüleri

Kablo kanallarının ölçüleri kullanılacak kabloların büyüklüğüne ve miktarına göre değişiklik gösterir. Geniş kanallar daha fazla kablo barındırabildiği için büyük tesisatlar veya veri merkezleri için uygundur. Daha dar kanallar ise tek bir kablo veya daha az kablo taşıma ihtiyacı olan yerlerde tercih edilir. Kanalların genişliği genellikle 10 mm ile 200 mm arasında değişebilirken yükseklikleri 10 mm ile 150 mm arasında değişebilir.

Kablo Kanalı Fiyatları 

Kablo kanalı fiyatlarını etkileyen birden fazla unsur vardır. Bu yüzden de kablo kanalı fiyatları değişiklik gösterir. Kablo kanalı satın alırken perakende veya toptan kablo kanalı satın almak da fiyatı etkileyen önemli faktörlerden biridir. Star Akım olarak kablo kanalı ve daha fazlasında sizlere kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz. Web sitemizde farklı ihtiyaçlarınıza yönelik kablo kanalları seçeneklerini inceleyebilir, hızlı ve güvenli şekilde alarak kaliteli ürün kullanma avantajını yakalayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.