x
Hafta içi 14:00'e kadar verilen siparişler Aynı Gün Kargoda!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Pano ve Otomasyon Grubu

3 4
Toplam 284 ürün bulunmaktadır.

Elektrik pano çeşitleri, kullanım alanlarına göre farklılık gösteriyor. Bu çeşitlilik binalarda veya apartmanlarda kullanılan elektrik pano ürünleri ile iş yerlerinde kullanılan panolarla kolayca gözlemlenebilir. Elektrik panolar, fiziksel kullanımlara göre çekmeli veya sabit olmak üzere ikiye ayrılıyor. Ancak voltaj kontrolüne göre alçak, orta ve yüksek gerilim olarak yer alıyor.

 

Toparlayıcı ve Pratik: Elektrik Pano Çeşitleri

 

Elektrik pano çeşitleri arasından ilk ele alabileceğimiz ana pano oluyor. Ana pano, elektrik şebekesinden gelen tüm enerjilerin bağlantı noktası görevini görüyor. Bu panonun üzerinde sayaç, ana şalter, ölçü aletleri, sinyal lambaları ve ana kolon sigortaları yer alıyor. İlave sac panolar ise dağıtım tablolarının bağlandığı kısım oluyor. İlave sac panoların üzerinde de elektrik sigortası, sinyal lambaları ve şalter yer alıyor. Toparlayıcı etkisi ve kullanış açısından pratiklik sağlayan elektrik pano çeşitleri, apartmanlarda, iş yerlerinde, binalarda ve bu gibi yerlerde çok rahat bir şekilde kullanılabiliyor. Elektrik pano fiyatları ise performanslarına ve çeşitliliğe göre değişkenlik gösterebiliyor. Ancak kalitenin son derece önemli olduğu elektrik pano malzemeleri, uygun fiyat aralıklarında bulunabiliyor.

 

Hemen hemen her sektöre hitap eden ve yardımcı olan elektrik pano imalatçıları, dekoratif ve bulunduğu ortama uyum sağlayabilen, çok kaba bir görünümü olmayan panolar tasarlıyorlar. Bu sayede herkese hitap eden bir tasarım ile pratik ve toparlayıcı pano üretimi gerçekleştiriyorlar. Elektrik pano imalatı yapan firmalar ya da imalatçılar bu panoları yaparken kullandıkları gereçler de oldukça önemli. Kablo pabuçlarının, kablo bağlarının ve kablo kanalının yanı sıra iletkenler ve klemensler de bu gereçler arasında bulunuyor.

 

Yeni Nesil Ürünler: Otomasyon Malzemeleri

 

Hayatımızın en önemli parçalarından biri haline gelen otomasyon, gün geçtikçe çeşitliliği de artan bir sistem olarak dikkat çekiyor. Kontrol otomasyonlarının gelişmesi ve alanda gerçekleşen yenilikler sayesinde oldukça ilerleyen elektrik otomasyonları, hemen her kurum, kuruluş ve işletmede bulunuyor. İmalat oranı artırmak, hatalı üretimin önüne geçebilmek ve tehlikeli ortamlardan uzaklaşabilmek istendiğinde otomasyon ürünleri bu ihtiyaçları karşılıyor. Peki otomasyon malzemeleri ve ürünlerinin faydaları nelerdir?

 

Günümüzde elektriğe olan verimliliğin yanında, ürün kalitesinin de artış göstermesi otomasyonun en büyük faydaları arasında yer alıyor. Yeni nesil otomasyon malzemeleri kullanılarak güncel kalabiliyor. Yeni nesil elektrik otomasyon malzemelerine örnek vermek gerekirse bunlar; sıra klemens, termoplastik buat, akım trafoları, ray klemens, akım trafosu, kablo papucu, buat klemensi, pano, elektrik panosu, kombinasyon kutusu, yüksük, sinyal lambaları ve wago klemens verilebilecek en iyi örneklerdir. Böylece sağlık ve güvenlik açısından daha emniyetli bir ortam elde edilebiliyor. Sektörde en çok yaşanan sorunlardan biri olan işçi eksikliği de otomasyon sistemleri ve malzemeleri sayesinde ortadan kalkıyor. Var olan işçilerin ve masrafları azalmasıyla sektörü daha güçlü yapıyor ve ayakta tutuyor. İmalat zamanının kısalmasını sağlayan ve idari işlerin rahatlamasına yardımcı olan otomasyon malzemeleri ile yenilikçi ve dekoratif dokunuşlar da yapılabiliyor.

 

Otomasyon ürünleri, miktarlara ve çeşitliliğe göre tür farklılığı gösteriyor. Sabit, programlanabilir ve esnek otomasyon çeşitleri ihtiyaca ve uygunluğa göre seçilebiliyor. Seçilen ürün de yüksek performansı ile fiyat konusunda oldukça uygun aralıklarda sizlere sunuluyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.