x
3500₺ ÜZERİ KARGO BEDAVA!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

İç Mekan Aydınlatma & Aydınlatma Armatürleri

 

Mekanın sahip olduğu kimlik, ancak iç mekan aydınlatma sayesinde anlaşılabilir. Dekor ve mobilya açısından tamamlayıcı olarak nitelendirilen iç mekan aydınlatma unsurları, mekandaki birçok noktaya dair inceliklerin ortaya konmasına ve bu inceliklerin doğru bir şekilde anlaşılmasına katkı sağlar. İçinde bulunulan atmosferin algılayış düzeyini ışık belirler. Doğru ışık kullanımı, mekanda istenilen havanın oluşturulmasına zemin hazırlar.

 

Aydınlatmanın İç Mekan Üzerindeki Etkisi

 

Geleneksel ve tekdüze aydınlatmanın sona erdiği; modern ve estetik görünümlü aydınlatma biçimlerinin revaçta olduğu günümüzde, mekanların stil ve tarzlarının yansıması; aydınlatma unsurları sayesinde daha belirgin bir hale getirilebilmektedir. Bu yüzden, aydınlatma tercihleri çok büyük önem arz eder. Mimari ve dekoratif ögeler düşünülürken aydınlatma unsurları da bu hususlardan ayrı tutulmamakta; tüm bu hususlar bütünleşik bir şekilde değerlendirilmektedir. Çok hoş bir mimari görünüm yakalansa ve uyumlu bir dekorasyon sağlansa bile, bu koordinasyon iç mekan aydınlatmasının kötü olması nedeniyle istenilen ve doğru bir biçimde yansıtılamayabilir.

 

Aydınlatma Türleri

 

Aydınlatma türleri, temel olarak iç mekan aydınlatma ve dış mekan aydınlatma olmak üzere ikiye ayrılır. Ev, kafe, iş yeri, ofis gibi ortamların aydınlatılmasına "iç aydınlatma" denir. Lambalar ve iç mekan aydınlatma armatürleri sayesinde gerçekleştirilir. İç mimarinin oldukça mühim bir parçasıdır. Sokak, yol, meydan, spor alanları, havuz, bahçe ve park gibi alanların aydınlatılması ise dış aydınlatma türüne dahildir. Lambalar, sokak ışıkları, projektörler ve aydınlatma armatürleri kullanılarak gerçekleştirilir.

 

Uygun aydınlatma nasıl yapılır?

 

Aydınlatma, mekanın gün içinde karşılaştığı doğal ışık, gece vakti ise sağlanan yapay ışıktır. Işıkların kontrolü doğru bir şekilde sağlandığı takdirde, görsel hiçbir problem yaşanmayacaktır. Işığın miktarı, geliş açısı, yayılımı, konumu, rengi ve kaynağı; oluşturulmak istenen hedef doğrultusunda ayarlanır. Bu bakımdan, doğal aydınlatmadan sonuna kadar yararlanılmalıdır. Yapay ışık sağlayan iç mekan aydınlatma ürünleri de bu doğrultuda ayarlanmalıdır. Eğer ışığın geliş açıları doğru bir şekilde hesaplanabilirse ve dekorasyon bu yönde yapılırsa görsel estetiğin yakalanması son derece kolaydır.

 

İç Mekan Aydınlatma Çözümleri

 

Yaşanılan veya çalışılan alanda zaman zaman değişiklikler yapmak; insan ruhuna fazlasıyla iyi gelir. Ancak böyle bir imkana sahip olmayanların yapabileceği en önemli faaliyet, aydınlatma unsurlarına yönelik uygun bir değişim sağlamaktır. Aydınlatma sayesinde soğuk tonlu olan bir alan sıcak alana, tekdüze olan bir ortam da hareketli bir mekana çevrilebilir. İç mekan aydınlatma hesabı, doğru ve düzgün bir şekilde yapıldığı takdirde, bunu başarmak mümkündür. Böylelikle, insan sürekli gördüğü ortama, farklı bir açıdan bakma imkanı elde eder ve bu durum onun ruh haletini de olumlu yönde etkiler.

 

İç mekanlar, led iç mekan aydınlatma sayesinde daha vurgulu bir şekilde ortaya konulurken konsept ve stilin yansıması böylelikle daha rahat bir şekilde olur. Hayatımızın her alanında kullandığımız led aydınlatmalar, düşük enerji tüketerek yüksek verim sağlamaktadır. Renk yönüyle geri bildirimi bir hayli başarılı olan iç mekan led aydınlatma ürünlerinin, herhangi bir sisteme adapte edilebilmeleri son derece basittir. Ayrıca, bu aydınlatma türleri uzun süreli kullanım imkanı sunar. Led Spot Armatür ve Tavan Armatürleri sıklıkla rastlanan led aydınlatma ürünlerindendir. Öte yandan iç mekan aplik modelleri dekoratif görünümleri ve işlevsel kullanımlarıyla büyük ilgi görür. Özellikle sensörlü duvar aplik iç mekan iç mekan tasarımlarının günümüzde vazgeçilmezleri arasına girmeyi başarmıştır. İç mekan aplik modellerinin tercih edildiği mekanlarda ışığın kullanımı çok daha esnek ve estetik düzeyde olduğu için bu durum, doğal olarak görselliğe de oldukça olumlu düzeyde yansır.

 

İç mekan led aydınlatma fiyatları, pek çok değişken doğrultusunda belirlenir. Fiyatların belirlenmesinde led aydınlatmanın kullanılacağı alan, kaç sıra led kullanılacağı, gücü, modeli, verimliliği ve rengi önemli değişkenlerdendir. Özellikle iç mekan şerit led aydınlatma modelleri, sayılan tüm bu olumlu özellikler ışığında, ödenen fiyata değer bir performans ortaya koyar; yerleştirildiği mekana oldukça modern ve şık bir görünüm kazandırır. Sensörlü aplik iç mekan aydınlatma çözümleri başta olmak üzere iç mekan aydınlatmanıza farklı bir hava kazandıran tüm opsiyonlar için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.