x
Bayram Tatili Sebebiyle Siparişler 20.06.2024 Perşembe Gününden İtibaren Kargoya Verilecektir.
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

 Elektrik Tesisat Malzemeleri

3 4
Bosch

Bosch Bosch Max-4 28*320 Mm

1.336,65 TL
1.336,65 TL
Toplam 967 ürün bulunmaktadır.

Belirli bir işin sağlanması ve tamamlanmasına yardımcı olan araçların uygun görülen yerlere döşenmesi ya da döşenen bu araçların tamamı tesisat olarak adlandırılıyor. Genellikle inşaat işlerinde kullanılan ve elektrik mühendisliği alanlarından biri olan tesisat işleri, mevcut noktaya döşenerek alanındaki ihtiyacı karşılıyor. Tesisat çeşitleri birbirine pek çok konuda bağlantılı oluyor. Mekanik tesisat ve elektrik tesisatı bu çeşitlilik arasında yer alıyor. Elektrik tesisat malzemeleri isimleri ve uygunluğa göre tasarlanan elektrik tesisat projesi çeşitleri nelerdir bunu inceleyelim.

 

Vazgeçilmez Ürünler: Elektrik Tesisat Malzemeleri

 

Her alanda olduğu gibi tesisat alanında özenli olunması gereken belirli adımlar vardır. Bunlardan en önemlisi elektrik tesisat malzemeleri oluyor. Elektrik tesisatı alanında kullanılan malzemelerin başında kablolar, tesisat boruları, kablo kanalları, sigorta kutuları, buat kapağı, kablo bağları, plastik dübel ve kroşeler yer alıyor. Enerjilerin alıcıya ulaşmasında büyük rol oynayan kablolardan, ev içi tesisatta sadece termoplastik yalıtkanlı NV olanları kullanılıyor. Elektrikli aydınlatma alanında yüksek güç ve yeterli performans gösterebilmesi için bakır tesisat kablosu tercih ediliyor.

 

Elektrik enerjisi kumanda elemanlarına ve alıcılara iletkenler aracılığı ile ulaşıyor. Bu iletken kabloların çevreye zarar vermesi, mekanik bir çarpma gerçekleşmemesi ve su ile temas etmemesi için borular, spiral çeşitleri, kablo kanalları kullanılıyor. Bu tesisat boruları, iletkenler yalıtılsa bile tesisler sayesinde yalıtımın dışarıya yansımasına engel olarak güvenli bir akım gerçekleştirilmesini sağlıyor.

 

 

Eviniz için Doğru Ürünler: Tesisat Borusu

 

Tesisat alanında peşel boru, PVC boru, bergman boru, çelik ve spiral boru olmak üzere beş farklı boru modeli bulunuyor. Bu tesisat borusu çeşitliliği, tesisat gerçekleştirilecek alana en uygun ürünü kullanmak açısından oldukça önemli. Eviniz için yaptıracağınız tesisatta, boruların güvenilir olması büyük önem taşıyor. Elektrik tesisat malzemeleri fiyat listesi içinde yer alan tesisat borularını kendi bütçe aralığınıza göre seçebiliyorsunuz.

 

Kendi alanlarında üst düzey performans sergileyen ve sıkça tercih edilen boru modelleri, evinizin iç ve dış dekorasyonunu gerçekleştireceğiniz zaman her türlü imkânı elde etmenize de bir bakıma yardımcı oluyor. Boruların zarar almayacağı ve istediğiniz işlemi ev zemini üzerinde gerçekleştirebiliyorsunuz. Buna istinaden sıva üstü elektrik tesisat da tercih edebileceğiniz bir işlem oluyor. Sıva üstü elektrik tesisat malzemeleri kullanılarak, borular evin tavanına yakın seviyede döşeniyor. Sonrasında yapacağınız dekorasyon işlemleri ile bu döşemeyi tamamen kapatabilir veya kamufle edebilirsiniz.

 

Geçmişten Günümüze: Mekanik Tesisat Nedir?

 

İnşaat yapılarının en önemli unsurlarından biri olan mekanik tesisat, sektörde yer alan statik, elektrik, mimari ve mekanik proje çeşitlerinden birisidir. Elektromekanik olarak elektrik tesisat projeleri ile bir arada yer alan mekanik tesisatın ana unsurlarından birisi de sıhhi tesisat oluyor. Temiz suyun en sağlıklı şekilde çıkış sağlayacağı yere kadar iletilmesi, kirli suyun toplanarak çıkarılması sıhhi tesisat malzemeleri ile en doğru uygulamanın yapılması ile mümkün oluyor. Yani evinize döşeyeceğiniz bu tesisat sayesinde evde kullanacağınız su, size en sağlıklı şekilde ulaşıyor. Üstelik en güvenilir ve en ekonomik haliyle.

 

Elektrik Tesisat Malzemeleri Hangi Ürünleri ve Markaları İçerir?

 

Elektrik tesisat malzemelerinin başında Mutlusan kablo kanalları ve Viko sigorta kutuları gelir. Bunlar elektrik tesisatının gizli kahramanlarıdır. Uygun fiyatları kablo kanallarının başında Mutlusan kablo kanalları yer alır. Bu kablo kanallarının belirli modelleri vardır. Örnek vermek gerekirse, pvc kablo kanalı, balık sırtı kablo kanalı, kanal ek aparatları, yapışkanlı kablo kanalı, içten kapaklı kablo kanalı en çok tercih edilen modellerdir. Ayrıca Legrand kablo kanalları da kalitesiyle dikkatlari üzerine çekmektedir. Bu elektrik ürünlerinin satışı toptan ve perakende olarak Star Akım web sitemizde yapılmaktadır. Tüm ucuz elektrik tesisat malzemelerine web sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Elektrik tesisat malzemeleri içerisinde en çok tercih edilen bir diğer ürün ise Viko sigorta kutularıdır. Viko sigorta kutuları, ucuz fiyatları ve kalitesiyle en çok tercih edilen sigorta kutularının başında gelmektedir. Halogen free sigorta kutusu ile kullanılan ortamda güveni daha da fazla arttırabilirsiniz. Kablo kanalı ve sigorta kutusu dışında birçok elektrik tesisat malzemesi ürünleri mevcuttur. Bunlar birlikte ve ayrı kullanımlar için uygundur. Bu ürünlerin sıralamak gerekirse bunlar; plastik kasalar, buatlar, telefon dağıtım kutuları, kablo bağları, kroşeler, dübel ve vidalar, sustalar ve buat kapakları bu ürünlerin başında gelmektedir.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.