x
14:00'a Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Kargoda!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Aydınlatma Ürünleri

3 4
Toplam 1582 ürün bulunmaktadır.

Yaşam alanlarının dekorasyonunda kuşkusuz en önemli konu doğru aydınlatmadır. Aydınlatma için uygun armatürleri seçmek, bir mekânı dekore ederken planlamanız gereken en önemli ayrıntılardan biri. Aydınlatma seçiminde önemli olan birçok unsur var. Her alanın kendi özelliklerine uygun olan aydınlatma ürününü tercih etmeniz, daha modern, şık ve kusursuz alanlar yaratmanızı sağlar. Aydınlatma ürünlerinin kalitesi ve uygun fiyatları ile ön plana çıkan Jupiter Aydınlatma, Lamptime, Wallwasher ve Pelsan Aydınlatma markalarını inceleyebilirsiniz. Peki, uygun aydınlatma nasıl olmalıdır? Aydınlatma çeşitleri nelerdir?

Aydınlatma ürünleri, farklı ortamların ihtiyaçlarına göre çeşitlendirilmiş, fonksiyonel ve estetik açıdan zengin seçenekler sunar. Evlerden ofislere, açık alanlardan kapalı mekanlara kadar her yerde kullanılan bu ürünler, günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçasıdır. Aydınlatma, genel olarak ortamın ihtiyacına göre ayarlanabilir, farklı renk ve güç seçenekleriyle gelir.

Aydınlatma Çeşitleri

Aydınlatma ürünlerinin çeşitliliği, kullanım alanlarına göre farklılık gösterir. Örneğin, Ampuller, temel aydınlatma ihtiyacını karşılarken, Led Lambalar enerji tasarrufu ve uzun ömürlülük açısından tercih edilir. Armatürler, belirli bir alana odaklanmış aydınlatma sağlarken, Led Projektörler geniş alanların aydınlatılmasında etkilidir.

Ampul

Ampuller, geleneksel aydınlatma araçlarının başında gelir. Çeşitli watt değerleri ve ışık renkleri ile mekanların atmosferini belirleyebilirler. Led ışık ve led ampul seçenekleri enerji verimliliği yüksek alternatifler sunar.

Led Lamba

Led lambalar, modern aydınlatma teknolojisinin en popüler ürünlerindendir. Uzun ömürleri ve düşük enerji tüketimleriyle ön plana çıkarlar. Hem iç mekanlarda hem de bahçe aydınlatma gibi dış mekanlarda kullanılabilirler.

Armatür

Armatürler, özellikle belirli bir alanı aydınlatma amacı güden aydınlatma çözümleridir. Çeşitli tasarımları ve montaj seçenekleriyle, her türlü mekana uyum sağlayabilir. Led armatür ve bant armatür çeşitleri, modern ve fonksiyonel çözümler sunar.

Led Projektör

Geniş alanların aydınlatılması için ideal olan led projektörler, yüksek ışık gücü ve enerji verimliliği ile dikkat çeker. Özellikle açık hava etkinliklerinde, bahçelerde veya geniş salonlarda tercih edilirler. Projektör ve led projektör modelleri, farklı ışık şiddeti seçenekleriyle sunulur.

Aydınlatma Ürünlerinin Özellikleri

Aydınlatma ürünlerinin özellikleri, onları farklı mekanlar için ideal hale getiren çeşitli faktörlere bağlıdır. Enerji verimliliği, dayanıklılık, aydınlatma kalitesi ve tasarım çeşitliliği, bu ürünlerin tercih edilme sebeplerinin başında gelir. Modern aydınlatma çözümleri arasında LED lambaları, uzun ömürleri ve düşük enerji tüketimleri ile öne çıkarlar. Aplik ve projektör gibi ürünler ise hem fonksiyonel hem de estetik ihtiyaçları karşılayarak mekanlara değer katarlar. Aydınlatma seçiminde, mekanın ihtiyacına uygun ışık yoğunluğu, renk sıcaklığı ve enerji tüketimi gibi özellikler göz önünde bulundurulmalıdır.

İç Mekan Aydınlatma

İç mekan aydınlatması, mekanın işlevselliğini artıran ve atmosferini belirleyen önemli bir unsurdur. Led armatür, spot ışıklandırma ve tavan lambaları gibi çeşitlerle, her bir oda için ideal aydınlatma sağlanabilir. İç mekanlarda kullanılan aydınlatma ürünleri, genel aydınlatma, görev aydınlatması ve vurgu aydınlatması olmak üzere üç ana kategoriye ayrılır. Örneğin, okuma köşeleri için yönlendirilebilir ray spotlar veya çalışma alanları için sıva üstü spotlar tercih edilebilir.

Dış Mekan Aydınlatma

Dış mekan aydınlatması, güvenlik, erişilebilirlik ve estetik açıdan büyük önem taşır. Bahçe aydınlatma ürünleri, dış mekanları güzelleştirmenin yanı sıra geceleyin güvenliği de sağlar. Led projektörler, geniş alanları aydınlatmak için idealdirken, aplik modelleri ve rustik ampuller bahçe yolları, teraslar veya giriş alanları için şık seçenekler sunar. Dış mekan aydınlatmalarında suya ve toza karşı dayanıklılık gösteren IP sertifikalı ürünlerin tercih edilmesi önerilir.

Farklı Alanlara Uygun Aydınlatma Modelleri

Aydınlatma seçimleri, mekanın işlevine ve atmosferine uygun olarak çeşitlendirilmelidir. Farklı kullanım alanları için özelleştirilmiş aydınlatma çözümleri, hem estetik hem de fonksiyonel ihtiyaçları karşılar.

Ev Ofisler: Optimal göz konforu için ayarlanabilir LED masa lambaları ve sıcak tonlu aydınlatma.
Mutfaklar: Eşit dağılımlı gömme spotlar ve şık sarkıt lambalar ile işlevsel ve davetkar bir ortam.
Oturma Odaları: Konforlu bir atmosfer yaratmak için dim edilebilir ayak lambaları ve duvar aplikleri.
Banyolar: Nem direncine sahip LED paneller ve aynalı aplikler ile modern ve parlak bir aydınlatma.
Bahçe ve Teraslar: Dış mekanlara özel, hava koşullarına dayanıklı sarkıt lambalar ve yol aydınlatma armatürleri.

En Çok Tercih Edilen Aydınlatma Markaları

Aydınlatma dünyasında, Cata ve Pelsan gibi markalar, kaliteleri ve yenilikçi tasarımlarıyla öne çıkmaktadır. Cata, modern ve şık aydınlatma çözümleriyle bilinir; mutfak ve banyo aydınlatmalarında kullanıcıların beğenisini toplar. LED teknolojisini etkin şekilde kullanarak enerji verimliliği sunan ürünler geliştirir. Pelsan ise geniş bir ürün gamına sahiptir ve endüstriyel alanlardan ev aydınlatmasına kadar birçok farklı ihtiyaca yönelik çözümler sunar.

Aydınlatma Fiyatları

Aydınlatma fiyatları, kullanılan teknoloji, tasarım, marka ve enerji verimliliği gibi faktörlere bağlı olarak geniş bir yelpazede değişiklik gösterir. Uygun fiyatlı çözümlerden premium segmente kadar, her bütçeye ve zevke hitap eden çeşitlilikte aydınlatma ürünleri bulunmaktadır. Tüketiciler, ilk yatırım maliyetinin yanı sıra, enerji tüketimi ve bakım giderlerini de dikkate alarak bütçe dostu seçimler yapabilirler.

Son Model Led Aydınlatma Ürünleri

Led modeller, yıllarca dayanan ve tasarım projeniz için kullanım kolaylığı sunan enerji tasarruflu ışık kaynaklarıdır. Led aydınlatma ürünleri ve tasarruflu ampuller, akkor ampullere oranla yaklaşık %90 daha verimli ışık üretir. Kullanım ömrü en uzun olan aydınlatma ürünleridir. Led, genel aydınlatma uygulamalarında ampuller ve armatürlerde bulunur. Isıyı emer ve onu çevreye yayabilmek için ısı alıcılarını devreye geçirir. Böylece ışık kaynağının aşırı ısınmasını ve yanmasını önler. Led armatürler, driver denilen led için gerekli akım ve voltajı sağlayan parça ile birlikte gelir. Aynı zamanda aydınlatmanın daha kaliteli olabilmesi için aydınlatma sistemini destekleyen Led trafo ürününe de sahip olmanız gerekir

 

Kullanım alanları:

 

 • Dış mekân aydınlatma: Aydınlatma ürünleri, peyzajınızın güzelliğine katkıda bulunur ve evinizin çekiciliğini artırır. Dış mekânda neyi vurgulamak istiyorsunuz? Yolları mı? Ağaçları mı? Evin girişini mi? Balkonu mu? Dış cephe aydınlatma ürünleriyle dış mekândaki her alanı görkemli hale getirebilirsiniz.

 • Led tavan aydınlatma: Doğru seçilen tavan led aydınlatma ile ofisinizde ya da evinizde modern görünümler yaratabilirsiniz. Mutfağınızda, banyonuzda, çalışma odanızda, yatak odanızda belirli bir alana vurgu yapabilir veya odanın boyutuyla orantılı şekilde genel bir ışıklandırma tercih edebilirsiniz. Odanızın dizaynına, zevkinize göre çok çeşitli led aydınlatma armatürleri vardır.

 • Merdiven aydınlatma: Merdiven ışıklandırması yaparken, efektler, başlangıç ve bitiş noktası, ışık dokusu önemlidir. İşlevsel bir aydınlatma seçeneği ile merdivenlerde fark yaratabilirsiniz. Led aydınlatmalar ile güvenliği de sağlayan ışıklandırmalar yapabilirsiniz.

 • Ahşap aydınlatma: Sıra dışı ve modern tasarımlara sahip olan led ahşap aydınlatma armatürleri, göz kamaştırıcı bir görünüm sunar. Salonda, oturma odasında, yatak odasında veya ofiste ahşap ışıklandırmaları tercih ederek fark yaratabilirsiniz.

 • Bahçe aydınlatma led: Led aydınlatma teknolojileri sayesinde bahçenizde devrim yaratabilirsiniz! Mobilyaların çevresine veya veranda altlarına, balkona, ağaçlara, masaya ya da istediğiniz her yere led ışıklandırma yapabilir, bahçenizi daha da modern hale getirebilirsiniz.

 • Ofis aydınlatma: Renk ve parlaklık, çalışanların verimliliğinde önemli rol oynar. Daha geniş alana yayılan led ışıklar, aynı zamanda enerjiden de tasarruf etmenizi sağlar.

 • Salon aydınlatma: Salonlar, ailenizle keyifli vakit geçirdiğiniz, dinlenmek için saatlerce oturduğunuz, kitap okumak için kıvrıldığınız bir alan. Led aydınlatma armatürleri ile duvardaki aile fotoğraflarını, sanat eserlerini, genel alanı canlandırabilirsiniz.

 •  Tablo aydınlatma: Dekoratif aydınlatma seçeneklerinden biri de led aydınlatma aplikleridir. Değerli tablolarınızı, resimlerinizi, duvarda yer alan her türlü dekor ürünlerini, led ışıklandırma ile istediğiniz renk ve dokuda vurgulayabilirsiniz.

 •  Bebek odası aydınlatma: Led ampuller ısı yaymadığı için bebeğinizin odasında sıcaklık değişimine neden olmaz. Güvenlidir ve bebeğinizin hem göz sağlığını hem de genel sağlığını tehdit etmez. Bebeğinizin odasında duvar aydınlatma, sarkıt aydınlatma, dekoratif aydınlatma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

 •  Mutfak led aydınlatma: Modern aydınlatma çeşitleri ile mutfağınızı mutlu yaşam alanı haline getirebilirsiniz. Mutfağınız için yüzlerce farklı tasarımı bulunan sarkıt aydınlatma, tavan aydınlatma, gömme aydınlatma ya da duvar aydınlatma seçeneklerini düşünebilirsiniz. Şerit led modelleri ile mutfak tezgahınıza, yemek masanıza, genele ya da mutfağınızın gölgede kalan alanlarına vurgu yapabilirsiniz.

 •  Duvar aydınlatma: Led aydınlatma duvar aplikleri ya da armatürleriyle herhangi bir odaya mükemmel bir görünüm katabilirsiniz. Duvar aydınlatması, odanın daha parlak ve daha büyük görünmesini sağlayabilir. Aynı zamanda, üstten geçen ışık kaynaklarını dengeler.

 • Tavan aydınlatma: Tavan led aydınlatma modelleri, ışıklandırma sistemlerinde en çok tercih edilen armatürlerdir. Sarkıt aydınlatmalar, sıva altı aydınlatmaları ya da gömme aydınlatmalar dâhil olmak üzere birçok tavan armatürü çeşitleri bulunmaktadır. Gizli ışık şerit ledler ile de sıra dışı bir ışıklandırma yapabilirsiniz. 

 •  Koridor aydınlatma: Led ışıklandırmalar ile koridorunuzda harika bir ambiyans yaratabilirsiniz. Koridorlar dar alanlar olduğu için parlak bir şekilde aydınlatılmalıdır. Aksi halde daha klostrofobik hissettirebilir. Koridorunuzdaki yürüyüş yolunuzu aydınlatmak için basit bir lamba kullanamazsınız, burada en iyi seçenek taban alanın ihtiyaç duyduğu ışıklandırmayı sağlamaktır. Duvarlara veya tavana stratejik led ışıklandırmalar yapabilir, koridorunuzu modern şekilde aydınlatabilirsiniz.

 •  Balkon aydınlatma: Led aydınlatma armatürleri ya da aplikleri kullanarak balkonunuzda büyülü ve güzel bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Özellikle bitkilere ışıklandırma ve balkon duvarlarına arka aydınlatma tasarımı oldukça popüler!

 •  Yatak odası aydınlatma: Yatak odanız için led aydınlatma ürünleri seçerken, odanızın ve pencerelerinizin büyüklüğüne, genel aydınlatma, ortam aydınlatması, alan aydınlatması tercihlerinize dikkat etmeniz önemlidir. Dilerseniz led aplikler ile başucu aydınlatması yapabilirsiniz.

 • Mağaza aydınlatma: Mağaza aydınlatması, ürünlerin tanıtım verimliliğinde önemli rol oynar. Geniş alana sahip mağazalarda panel armatür modelleri tercih edilir. 30x30 ya da 60x60 panel şeklinde çeşitleri bulunan ledler tüm alanın aydınlatılmasını sağlayabilir. Özellikle vitrinlerde rgb şerit led modeller kullanılabilir. Exit ve acil çıkış ışıklandırmaları yapılabilir. Tuvalet ve lavabolara sensörlü armatür çeşitleri uygulanabilir. Hastane, askeriye, kamu kuruluşları ve eğitim kurumlarında, ışığın yetersiz kaldığı durumlarda bant armatür kullanılabilir. 

 

Dış Dünyanın Keyfini Çıkarın: Bahçe Aydınlatma Ürünleri

Bahçe tasarımının kilit unsurlarından biri dış mekân aydınlatmasıdır. Ferah ve rahat dış mekân aydınlatma, bahçenizi en iyi şekilde tasarlamanıza yardımcı olur. Öne çıkan bahçe aydınlatma armatürleri:

 

 • Fenerler: Fener aydınlatmalar, ideal bir taşınabilir dış aydınlatma seçeneğidir. Verandalarda, masa üstlerinde samimi pırıltılar için fenerleri değerlendirebilirsiniz.

 • Tezgâh lambaları: Bahçelere muhteşem bir katkı sağlar ve rahat hissettirir. Çarpıcı bir oturma alanı yaratmak istiyorsanız tezgâh lambaları iyi bir seçenek.

 • Yuvarlak aydınlatma lambaları: Büyük bahçelerin daha parlak ışıklar ile desteklenmesi gerekir. Bunun için duvar lambaları düşünebilirsiniz. Bu lambalar oldukça sağlamdır ve su geçirmez özelliğe sahiptir.

 • Spot aydınlatma: Bahçenizde vurgulamak istediğiniz alanlarda, stratejik biçimde yerleştirilmiş spot ışıkları kullanabilirsiniz. Bahçenizdeki basamakları, eğimli bölgeleri, farklı yükseklikteki kaplamaları da spot ışıklar ile vurgulayıp, tehlikeleri önleyebilirsiniz. Farklı bir spot aydınlatma çeşidi olan led ray spot aydınlatma modelleri ise genellikle mağaza vitrinlerinin süslenmesinde kullanılır.

 • Solar bahçe aydınlatma: Bahçenizin yollarını aydınlatırken hem de bu alanlarda pırıltı oluşturmak ister misiniz? Güneş enerjisiyle çalışan solar bahçe aydınlatmalarıyla sorunsuz bir şekilde bahçenizi ışıklandırabilirsiniz.

 • Duvar lambaları: Led aydınlatma aplikleri ile evinizin dış bölgesini vurgulayabilir, özel tasarımlı dış mekân lambaları ile eşsiz ışıklandırılmış duvarlara sahip olabilirsiniz.

 • Sahne ışıkları: Bahçenizdeki büyük dekoratif ürünlere, ağaçlara, heykellere vurgu yapmak için sahne ışıklarını değerlendirebilirsiniz.

 • Bahçe aydınlatma direkleri: Aydınlatma direği, güneş enerjili bahçe aydınlatma sistemi isteyenler için ideal bir seçenek. Bir yandan enerji tasarrufu bir yandan da bahçenize şık ve kullanışlı bir dekoratif ayrıntı eklemenizi sağlar.

 • Ağaç aydınlatma: Bahçe aydınlatma stilinde önemli bir basamak olan ağaç ışıklandırmaları, küçük led ışıklarla yapılabileceği gibi güneş enerjili veya spot ışıklandırmalı ürünlerle de sağlanabilir.

 • Havuz aydınlatma: Havuzların yüzeyine, etrafına ve tabanına ışık ve renk eklemek için sonsuz seçenekler var. . Daha az enerjili led ışıklı havuz armatürleri havuzunuzu parlak hale getirir ve geceleri güvenli şekilde yüzmenizi sağlayabilir. 

 • Projektör: Bahçe, havuzlu alan yada sahi gibi geniş düzlüklerin gece aydınlatmasında kullanılan projektör çeşitleri, hava koşullarına karşı dayanıklı ve su geçirmez malzemelerden üretilir. 

 

Evlere Şık Dokunuşlar: Tavan Aydınlatma Ürünleri

Tavan aydınlatma, alanın kullanışlılığından genel tarzına ve ortamın görünüşüne kadar her şeyi etkileyebilir. Tavanın yüksekliğine ve odanın kullanım amacına bağlı olarak doğru aydınlatmayı seçmek, yaşam alanlarını daha şık ve kullanışlı bir yer haline getirir. En popüler tavan aydınlatma modelleri:

 

 • Gömme tavan aydınlatma armatürleri: Gömme lambalar tavana monte edilirken, yarı gömme lambalar ise tavana bir miktar boşluk kalacak şekilde monte edilir. Alçak tavanlar dâhil olmak üzere hemen her türlü tavanda kullanılabilen rustik led ampul modelleri de çok yönlü ürünlerdir.

 • Asma tavan aydınlatma: Yeni nesil aydınlatma modellerinden olan asma tavan aydınlatma, led veya spot ışıklandırmalı olarak tasarlanır, kurulumu da oldukça basittir.

 • Sarkıt aydınlatma: Yemek masaları ve tezgâh üstlerinde en çok kullanılan ışıklandırma sistemi avize ve sarkıt aydınlatmalardır. Özellikle, 10 metreden daha uzun olan tavanlar için idealdir.

 • Spot aydınlatma: Bir dizi küçük ışıktan oluşan spot lambalar ile tavanlarda şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Banyo ve mutfaklar için palet aydınlatması olarak da düşünülebilir. Böylece mimari ayrıntılara vurgu yapma şansı yakalamış olursunuz.

 

Güneş Enerjisinin En Sevimli Halleri: Solar Aydınlatma Ürünleri

Solar aydınlatma, güneş ışığını biriktirir ve akşamları aydınlatma sunmak için biriktirdiği ışığı kullanır. Tamamen çevre dostu olan solar aydınlatma sistemi, depoladığı enerjiyi akıllı bir kontrolör tarafından gönderir. Yeni nesil teknoloji ürünü olan güneş enerjili aydınlatma, gece boyunca dış mekân ışıklandırması sağlar. Solar aydınlatma sistemleri, akvaryum aydınlatma konusunda da sıra dışı seçenekler sunar. Şekillerine göre popüler solar aydınlatma çeşitleri:

 • Solar spot ışıkları
 • Solar fenerler
 • Hareketli solar ışıklar
 • Solar aydınlatma bahçe lambaları
 • Solar aydınlatma setleri
 • Solar aydınlatma led lambaları
 • Dekoratif solar aydınlatma ışıkları

 

Modern Salonların Vazgeçilmezi: Spot Aydınlatma Ürünleri

Ev aydınlatma sistemlerinde en çok tercih edilen ürünlerden biri de kuşkusuz led spot aydınlatmalar. Spotlar, iç mekânda görünürlüğü artırmak ve özel alanlara vurgu yapmak için en iyi seçenek. Şekillerine göre kullanımı yaygın olan led spot aydınlatma çeşitleri:

 

 • Camlı led spot
 • Yuvarlak led spot armatür
 • Ledli koridor armatürü
 • Yıldız spot aydınlatma
 • Saten kasa cata led spot armatür
 • Yuvarlak spot tavan armatürü
 • Trafolu led spot
 • Kabinet led spot
 • Merdiven kare led spot
 • Panel spot sıva altı armatür
 • Siyah hareketli spot
 • Cata ledli mobil spot
 • Yuvarlak hareketli led spot
 • Merdiven led spot
 • Yönlendirilebilir üçlü spot
 • Çeşitli cata aydınlatma ürünleri

 

En Güzel Kokuları Işıklarla Tamamlayın: Banyo Aydınlatma Ürünleri

Daha ferah ve görkemli bir banyoya kavuşmanızı sağlayacak en önemli faktör, parlak ışıktır. Gereksinimlerinize her zaman uyum sağlayan led aydınlatmayla, ideal aydınlatma koşullarına sahip olabilir, renkler sayesinde ruhunuzu da iyileştirebilirsiniz. Fiyat bakımından uygun olan, en kullanışlı ve şık banyo aydınlatma ürünleri:

 

 • Tavan aydınlatma lambaları
 • Gömme spotlar
 • Sarkıt aydınlatma çeşitleri
 • Küvet içi led gömme spotlar
 • Fayans ve duvar aydınlatma ledleri
 • Led aydınlatma aplikleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.