x
14:00'a Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Kargoda!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

starakim-destek-hatti.webp (38 KB)

Floresan Lamba ve Florasan Ampuller

3 4

 

İşyeri ya da evlerinizde kullanabileceğiniz floresan lamba çeşitleri, elektrik enerjisini verimli bir şekilde kullandığı gibi parlaklığı ile gözünüzü yormamaktadır. Tercih edeceğiniz modelde bir floresan armatür ile aydınlık bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz. Özel tasarlanmış modelleri ile bulundukları ortamlara dekoratif çözümler sunan floresan ampul çeşitleri, son dönemlerde sıklıkla tercih edilir. Farklı renk ve modelleri ile birlikte geniş bir ürün yelpazesine sahip olan floesan lambalar, kullanım alanına göre tasarlanır. Ayrıca led ampul modellerine de web sitemizden ulaşabilirsiniz. En uygun fiyatlı şerit led modellerimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Floresan Nedir? Florasan Ampuller Nelerdir?

 

Floresan lamba nedir? sorusuna verilebilecek en net yanıt, cam bir tüp içinde yer alan seyreltilmiş gazdan meydana gelen elektriğin boşalarak yanması ile ışığın yayılmasıdır. Floresan lamba nasıl çalışır? sorusu ise elektrik ışınların etkisinde kaldığı için çeperleri floresan halini alması şeklinde yanıtlanabilir. Cam tüpün içine ışığın tutulmasını sağlayan ince bir tabaka halinde madeni tuz sürülür. İçerisindeki iki adet elektrot sayesinde, elektrik akımı gazların ışık haline gelmesini sağlar. Diğer lamba türlerine göre daha fazla ışık yayan floresan lamba modelleri kullanılan teknoloji ile yaşam standartlarınızı yükseltir. Tasarruflu ampul modelleri de ürün gamımız da bulunmaktadır.

 

Floresan Lamba Fiyatları ve Çeşitleri

 

Floresan fiyatları, çeşitlerine ve özelliklerine göre farklılık gösterir. Tasarruflu bir ürün olarak dikkat çeken floresan lambaların fiyatlarını kullanıldıkları malzemeler ve ömürleri de belirler. Led florasan, simit floresan, akvaryum floresan, t8 floresan ve kompakt floresan çeşitleri arasından uygun model; kullanım alanına göre tercih edilir. Çeşitleri arasında form ve yaydığı aydınlık açısından farklar bulunur. Simit floresan lambalar ince ve uzun bir görünüme sahipken, t8 ismi lambanın kalınlığını ifade eder. Led floresan armatür renk üretme yetenekleri ile eşsizdir. Çeşitli renk sıcaklıklarında beyaz ışığı yakalayabilir. Akvaryum floresan ise balıkların hangi renk ışığa ihtiyacı olduğu dikkate alınarak tercih edilmelidir. Enerji verimliliği açısından avantajlı olan floresan lamba tesisatı ise balast ve starter kullanılarak yapılır. Tavan armatürü modelleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Led Floresan Nerelerde Kullanılır?

 

Led floresan lamba, elektrik enerjisini ışığa dönüştüren yarı iletken bir devre elemanıdır. Işık verimi, uzun ömür ve düşük enerji tüketimi gibi özellikleri led floresan fiyatlarını belirlerken aynı zamanda geniş bir kullanım ağına sahip olmasını da sağlar. Formuna göre;

  • Ofisler,
  • Evler,
  • Bahçe/Teras,
  • Meydan ve Sokaklar
  • Üretim Tesisleri,
  • Televizyon ve Telefon Aydınlatmaları,
  • Tenis Kortları/Spor Sahaları,
  • Trafik Lambaları gibi birbirinden farklı yerlerde kullanılmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.