x
Cam Rüzgarlığı Nasıl Takılır?

Cam Rüzgarlığı Nasıl Takılır?

30 Ağustos 2021

Cam Rüzgârlığı & Cam Rüzgârlığı Nasıl Takılır?

 

Cam rüzgârlığı, araçlarda kullanılan ve işlevsel olmasının yanında araca estetik bir görünüm kazandıran aksesuarlardan biridir. Aracın içerisine sert rüzgârın girmesini engelleyen bu aksesuar, günümüzde birçok araç sahibi tarafından tercih edilmektedir.

 

Oto aksesuar ürünleri, günümüzde insanların en fazla alışveriş yaptığı sektör alanlarından biri halini almıştır. İnsanlar bu ürünleri satın alarak işlevsel bir kullanımın yanında araca şık bir görünüm kazandırmayı da hedefler. Kimi ürünler aracı çok daha konforlu bir görünüme kavuştururken kimileri de araca zarif bir görünüm kazandırır. Cam rüzgârlığı ürününde ise her iki işlevinde yerine getirildiğine şahit olabilirsiniz. Yani araç söz konusu ürün ile zarafet kazanırken bir yandan da rüzgârı kesmesi ile kullanıcının daha uygun bir ortamda araç kullanmasını sağlar.

 

Cam Rüzgârlığı Nedir?

 

Cam rüzgârlığı, aracın dış kısmından monte edilen bir aksesuardır. Söz konusu ürün, aracın ön kapılarına dış bölümden takılır. Dışarıdan baktığınızda yan camların birleşim yeri ile aracın kapı çıtalarını birbirine bağlayan bir üründür.

 

Cam rüzgârlığı genel olarak film çekilmiş bir cam görüntüsündedir. Söz konusu ürün şeffaf malzemeden üretilmiş olup esnek bir yapıya sahiptir. Bu nedenle kolay kırılması ya da sürücü ve yolcuların görüşünü engellemesi söz konusu değildir. Star Akım ürünleri arasından seçeceğiniz cam rüzgârlığı çeşitlerini güvenle satın alabilirsiniz.

 

Cam Rüzgârlığı Nasıl Takılır?

 

Cam rüzgârlığını aracınıza takmak için bir kısım ön hazırlık işlemlerini yapmanız gerekir. Söz konusu ürün, yapıştırılarak takılan bir üründür. Bu nedenle monte işlemi son derece basittir. Montaj aşamasında el aletleri ihtiyacınız dahi olmayabilir. 

 

Cam rüzgârlığını takma işlemine geçmeden önce rüzgârlığı yapıştıracağınız bölümün ıslak bir bez ile silinmesi gerekir. Sonraki aşamada nemli kalan bölümleri tespit ederek kuru bezle silmeniz, rüzgârlığın daha kolay yapışmasını sağlayacaktır. Gerekli temizlik ve hazırlık işlemlerinden sonra cam rüzgârlığı ve rüzgârlığı yapıştıracağınız bölgeyi fön makinesi ile ısıtmanızı tavsiye ediyoruz. Bu işlem de malzemenin daha kolay yapışmasını sağlar.

 

Isıtma işleminin tamamlanmasını müteakip rüzgârlığın alt kısmında bulunan yapışkan kâğıdı çıkarın. Rüzgârlığın ön tarafından başlayarak takmak istediğiniz yüzeye yavaş bir şekilde yapıştırmaya başlayın. Yapıştırma esnasında ürünün hizalı olduğunu da kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Yapıştırma işlemi bittikten sonra sertçe bastırarak sağlamlığını kontrol edin. Bu aşamadan sonra malzemenin yüzeyine tekrar fön makinesi ile ısı vermeniz sağlamlığını artıracaktır. Kaç tane cama rüzgârlık takacaksanız, aynı işlemi diğer camlara da uygulamanız gerekir. İşlemi hassas ve dikkatli yaparsanız, dayanıklılık ve estetik arzu ettiğiniz gibi olacaktır.

 

Cam Rüzgârlığı Ne İşe Yarar?

 

İnsan, kendi kendine sokakta yürürken dahi karşılaştığı rüzgâr, ona zarar verebilir. Buna bir de aracın camı açıkken maruz kaldığınızı düşündüğünüzde etkinin ne kadar büyük olacağını daha iyi tahayyül edebilirsiniz. Cam rüzgârlığı, bu rahatsız edici durumun ortadan kalkması için üretilmiş bir malzemedir. Aracınızda klima çalıştırmaktan hoşlanmıyorsanız ya da yağmur yağarken dahi camı açmak sizi rahatlatıyorsa, bu ürünün tam da size göre olduğunu söyleyebiliriz.

 

Cam rüzgârlığının ilk amacı, cam aralık iken içeriye gelen rüzgârı kesmesidir. Aracınızın havalanmasını, sigara dumanının dışarı çıkmasını ya da kötü kokunun yok olmasını istiyorsanız kesinlikle aracınıza cam rüzgârlığı taktırmalısınız. Bu sayede içeride bir hava sirkülasyonu sağlanacak, rüzgârın çarpmasından dolayı çeşitli sağlık sorunları ile de karşılaşmayacaksınız.

 

Cam rüzgârlığının kullanım amaçları arasında sayılacaklardan biri de sigara içenlerin işini kolaylaştırmasıdır. Araçtan sigara dumanının dışarı atılması esnasında sigaranın külleri doğrudan aracın içine ya da sürücünün kıyafetine gelir. Rüzgârlık altından dışarı dökülen sigara külü, doğrudan dışarı bırakılır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.