Sıralama seçin
Toplam 72 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Projektör Lamba Modelleri

 

Uzun ömürlü kullanıma sahip LED projektör lamba modelleri, olumsuz hava şartlarında dahi verimliliğinden ödün vermez. Projektör modelleri ışık kaynağına ve kullanım alanına göre farklı biçimlerde üretilir.

 

LED Projektör Nedir? Nerelerde Kullanılır?

 

Görsel açıdan klasik bir aydınlatma sisteminden daha büyük olan LED projektörler, çok yönlü bir aydınlatma sağlar. Dış mekan aydınlatma için oldukça güçlü bir ışık kaynağına sahip projektörler enerji tasarruflu özelliği ile de öne çıkar. Projektör çeşitleri genellikle dikdörtgen ya da kar formda üretilir. Projektörler, büyük mekânları aydınlatmak için kullanılırken monte edildiği yerin yüksekliğine bağlı olarak da aydınlattığı alan genişler. Zemine yakın bir alanda bulundurulması ise gölgelenmeye neden olacağı için verimliliği düşürebilir.

 

Projektör aydınlatma; tekli, ikili ya da üçlü lamba seçenekleri sayesinde ışık gücünü artırıp azaltabilir. Projektör lamba içerisinde yer alan küçük kareler ne kadar fazla ise aydınlatma gücü de o denli yüksek olur. Yüksek aydınlatma özelliğine sahip olan ürünler daha çok sinema, tiyatro ya da konser alanlarının aydınlatmasında tercih edilir. Ayrıca havacılık alanında da aydınlatma olarak ayaklı projektörler kullanılır. Mini projektörler ise bahçe aydınlatma gibi daha küçük mekânların aydınlatması için talep edilir. 100 W LED projektör ile rahatlıkla tiyatro ya da sinema sahnesi aydınlatılabilir. 50 watt LED projektör ve daha düşük watta sahip modeller ile ve teras gibi alanların aydınlatması yapılabilir.

 

LED Projektör Fiyatları ve Özellikleri

 

Kullanıldığı alanlarda kusursuz sonuçlara imza atan Pelsan projektör modelleri ve Cata LED projektör modelleri ürün çeşitliliği bakımından da öne çıkan markalar arasında yer alırlar. Ürünlerdeki çeşitliliğin fiyatlara da yansıdığını görebilirsiniz. Projektör fiyatları, ürünün ışık gücüne göre değişiklik gösterse bütçeyi zorlamaz. LED projektör seçiminde ürünün özelliklerini dikkate almanız gerekir. Örneğin sensörlü LED projektör modellerini otopark ya da bina girişlerinde kullanabilirsiniz. Böylece ışık ihtiyaç oldukça devreye gireceği için enerji bakımından da maksimum düzeyde verim sağlayabilirsiniz. Zorlu hava şartlarında kullanılacak ürünlerin ise hem aydınlatma gücü hem de kalitesi önem taşır. Darbe ve ısıya dayanıklı olduğu için metal halide projektör, dış mekân aydınlatmasının vazgeçilmez çeşitleri arasında yer alır.

Star Akım Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.