x
x
Light Anahtar Nedir?

Light Anahtar Nedir?

15 Ağustos 2023

Light Anahtar Nedir?

Light anahtar, bir lamba veya lamba gruplarının açma ve kapama işlemini yapan ekipmana verilen isimdir. Sık kullanılması sebebiyle çok fazla çeşidi bulunan light anahtarlar, çerçeveli veya çerçevesiz olabildiği gibi, ışıklı ya da ışıksız şekilde de olabilir. Klasik siyah ve beyaz renklerinin yanında gri, altın gümüş gibi farklı renk seçenekleriyle de sunulur. Bu ekipmanlar özellikle merdiven otomatiklerinin devreye girmesini sağlayan işlevsel parçalardır. Ani basmalı tarzında anahtarlardır. İnşaat sırasında monte edilmesi açısından sıva üstü light anahtar sıklıkla tercih edilen modeller arasındadır. Bu ekipmanlar yaşam alanlarında oldukça büyük konfor sağlar. Kaliteli ve uygun fiyatlı light anahtar seçeneklerini farklı model ve renk alternatifleriyle sitemizden güvenle satın alabilirsiniz.

Light Anahtar Ne İşe Yarar?

Light anahtar oldukça geniş alanlarda kullanımı tercih edilen bir üründür. İlk girişte basıldığında bütün merdiven/apartmanın ışıklarının aynı anda yakılmasını sağlar. Birçok düğme ile tek bir ışığın açılıp kapanmasını sağlaması açısından yüksek bina, uzun merdivenlerde sıklıkla rastlanır. Light anahtar kullanımı oldukça basittir. En alt kattan bastığınızda tüm alanın ışığını yakabilirsiniz. Sonrasında ise ışık kendiliğinden söner. Işık söndüğünde ise dilediğiniz yerden tekrar basarak aynı şekilde tüm ışıkların yeniden yanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca lamba yanında zil sistemlerinde de kullanımı bulunur. Kapı zilleri de ani basmalı tip düzenek vardır. Zile basılı tutulduğu süre içerisinde zil çalar, bırakıldığında ise durur.

Light Anahtar Nasıl Çalışır?

Light anahtar içerisinde bulunan yaylı sistem sayesinde sürekli basılı kalmaz. Belli bir süre sonra kendiliğinden kapanır. Diğer elektrik anahtarları ile light anahtar farkı budur. Tüm anahtarlar birbirleriyle bağlantılıdır. Tek bir noktadan açma ya da kapama işlemini yaparsınız Genellikle belirlenmiş noktalara bağlantısı yapılır, ışıklı olanları karanlıkta fark edilebilir olmasını da sağlar. Light anahtar görevi büyük alanlarda, merdivenlerde ya da binalarda teker teker ışılları açmak yerine sadece bir düğmeye basarak tüm ışıkların kullanılmasını sağlanmasıdır. Kullanımı kadar kurulumu da oldukça basittir. Kaliteli ve dayanıklı light anahtar seçeneklerini sayfamızdan inceleyebilir, hızlı ve güvenli teslimat ve marka güvencesiyle satın alabilirsiniz.

Light Anahtar Bağlantı Şeması

Light anahtar priz teknik özellikleri şu şekildedir:

  • 10 AX – 250 V

  • Yaylı ve anlık tetikleme

  • Vidalı ya da vidasız montaj 

Light anahtar devre elemanı sayesinde aynı bölgedeki birden fazla düğmenin ışığını açma kapama işlemini gerçekleştirir. Ürünler ayrı şekilde satılırlar. Açma kapama düğmeleri, mekanizma ve çerçevelerini ayrı seçmek gerekir. İhtiyaca göre farklı modeller arasından tercih yapılabilir.

Light Anahtar Priz Modelleri

Hareket sensörleri otomasyon sistemleri veya merdiven otomatikleri gibi harici tarz tetiklemeli devrelerin kumanda sinyali gören light anahtarı geniş seçenek alternatifi ile sunulur. İhtiyaca bağlı olarak ikili light anahtar veya dörtlü light anahtar tercih edilebilir. Çok çeşitli renk seçenekleri tanında metal, cam, ahşap veya farklı malzemeli çerçeve seçenekleri de bulunur. Geniş ürün seçeneklerimiz içerisinde her zaman kaliteli ve dayanıklı malzemelere ulaşabilir, kaliteli marka güvencesiyle satın alabilirsiniz.


Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.