Sıralama seçin
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Tasarruflu Ampul Modelleri

 

Evinizde elektrik tasarrufu yapmaya çalışıyorsanız enerji tasarruflu ampulleri tercih etmelisiniz. son yıllarda hem kaliteli tasarımları hem de güvenli kullanımları ile dikkat çeken tasarruflu ampül çeşitleri, elektrik faturasında sağladığı düşüşlerle de ön plandadır.

 

Tasarruflu Ampul Nedir? Ne İşe Yarar?

 

Tasarruflu ampuller, klasik ampullerle kıyaslandığında 3-5 kat daha az enerji harcayan ürünlerdir. Tasarruflu ampuller, uygun fiyatlı olmasının yanında, karbondioksit salınımını en aza indiren çevre dostu tasarımlarıyla dikkat çekicidir. Tasarruflu ampul kırılırsa, dokunmadan alınarak çöpe atılmalıdır. Tasarruflu led ampullerin tamiri yapılabilirken, tasarruflu ampullerin tamiri yapılamaz.

 

Tasarruflu Ampul Çeşitleri ve Fiyatları

 

"Tasarruflu ampul kaç watt olmalı?" sorusunun cevabına, aydınlatmak istediğiniz odanın büyüklüğüne bakarak karar verebilirsiniz. Piyasada 9, 13, 24, 30, 50, 75, 80 watt değerinde ampuller bulunur. Tercihinize göre sarı, beyaz veya gün ışığında aydınlatma imkânı veren tasarruflu ampullerden birini seçebilirsiniz. Enerji tasarruflu ampuller, dekorasyonu tamamlama amaçlı olarak mum, çubuk, dairesel veya spiral şeklinde üretilir. Yaşam alanlarına sıra dışı dokunuşlar getirmek isteyenler için pembe, mavi veya yeşil gibi farklı renklere sahip renkli tasarruflu ampül çeşitleri de vardır. Osram tasarruflu ampul, kullanım ömrü uzun olan ve piyasadaki en kaliteli ürünlerden biridir. Osram 23w tasarruflu ampul ile standart büyüklükteki bir odayı kolayca aydınlatabilirsiniz. 23 watt tasarruflu ampul aynı zamanda banyo, lavabo ve antreler için de kullanılabilir. Osram tasarruflu ampul fiyatları satın alınan ürünün modeline göre değişir. Osram tasarruflu ampul toptan fiyatı ve tasarruflu ampul toptan fiyatı ürünün tek tek alınmasına oranla çok daha uygundur. LED, “Light Emitting Diode” yani "ışık yayan diyot" anlatıma gelen aydınlatma sistemi ise en çok tercih edilen modellerden biridir. "Led ampul tasarruflu mu?" sorusu tüketicilerin en çok merak ettiği konudur. Led ampuller klasik ampullere oranla 10 kat daha fazla elektrik tasarrufu sağlar. Ucuz tasarruflu ampul fiyatları ve 100 watt tasarruflu ampul fiyatları son yıllarda gelişen teknolojinin etkisiyle çok daha düşük oranlarda seyreder.

 

Tasarruflu Ampul Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Tasarruflu ampul alırken, ışığın gücü anlamına gelen watt değeri dikkate alınmalıdır. " Tasarruflu ampul kaç watt olmalı? " sorusunun cevabı ise kullanıcının inisiyatifine göre değişir. Aydınlatmak istediğiniz ortamın büyüklüğüne göre ampulün watt değerine karar vermelisiniz. Renk sıcaklığı anlamındaki Kelvin değeri, ampul kutularının üzerinde K harfi ile gösterilmektedir. K harfinin yanındaki değer büyüdükçe, ışığın rengi sarılaşmaktadır. 6500K, beyaz ışığı belirtirken 6700K daha sarı tasarruflu ampuldür. En tasarruflu ampulu almak istiyorsanız, kutu üzerinde belirtilen enerji sınıfı ibaresine dikkat etmelisiniz. A+ veya A++ şeklinde yapılan sınıflandırmalarda, "+" fazlalaştıkça enerji tasarrufu artmaktadır. E40 ve E27, şeklinde duy yuva genişliğini gösteren ibareye dikkat ederek, internet üzerinden aldığınız ampulleri seçebilirsiniz. Evlerde kullanım için genelde E27 uygunken, E40 ise daha ince bir duy genişliğini ifade eder. Tasarruflu ampul lümen değerleri, bir ampulun yaydığı ışık miktarını gösterir ve "lm" ile ifade edilir. Yani, lümen değeri ne kadar yüksekse, ışık o kadar parlak görünür. Tasarruflu ampul kutularında, alacağınız ürünün ömrünü de görebilirsiniz.

 

Tasarruflu Ampul Kullanmanın Faydaları

 

Günümüzde artan elektrik fiyatları ile birlikte evdeki klasik ampuller yerini tasarruflu ampullerle bırakır. Çevre dostu ve normal ampullerden daha fazla kullanım ömrüne sahip olması tasarruflu ampüllerin piyasada öne çıkmasını sağlar. Ayrıca toptan tasarruflu ampul fiyatları uygundur, ucuz tasarruflu ampul fiyatları sayesinde bütçenizi zorlamadan dilediğiniz led ampul modellerine  sahip olabilirsiniz. Tasarruflu ampul led karşılaştırması yapıldığında, led ampullerin tasarruflu ampullere göre kullanım ömrünün daha fazla olduğu görülür. Led tasarruflu ampuller daha fazla enerji tasarrufu sağlarken, verimliliğinin de tasarruflu ampullere oranla daha fazla olduğu kanıtlanmıştır. Led ampul mü tasarruflu ampül mü, kararı siz verin.

Star Akım Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.